İhtiyaç sahibi ailelere giysi yardımı

  İhtiyaç sahibi ailelere giysi yardımı

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Sosyal Belediyecilik hizmetleri kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak yararlanması amacıyla kurulan ‘Sosyal Mağaza’yı inceledi. Başkan Dinçer, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin bu mağazadan ücretsiz kıyafet ve ayakkabı alabildiğini söyledi.
Aksaray Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği en belirgin örnek projeleri arasında yer gösterilen ‘Sosyal Mağaza’ ihtiyaç sahibi ailelere umut oluyor.
Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatıyla açılan ‘Sosyal Mağaza’da her yaş grubuna hitap eden kıyafetler ve ayakkabılar yer alıyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak faydalanabildiği Sosyal Mağaza’dan bu güne kadar yüzlerce aileye giysi ve ayakkabı yardımında bulundu.
Belediye Başkanı Evren Dinçer, yardımların yapıldığı ‘Sosyal Mağaza’yı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Belediyeciliğin yol, su, kaldırım, alt yapının yanında sosyal yönden ele alınması gerektiğini söyleyen Başkan Dinçer,  “Günümüzde sosyal belediyecilik söylemi ciddi anlamda önem kazanıyor. Çünkü toplumun dezavantajlı kesimleri olarak tabir edilen kimsesiz ve dar gelirli ailelere sahip çıkmak ve onların ihtiyaçlarını karşılamak yerel yönetimler olarak bizlere düşüyor.
Belediyemiz Sosyal İşler Müdürlüğü aracılığı ile şehrimizde ihtiyaç sahibi birçok ailemize gıda yardımında bulunduğumuz gibi çölyak ve trozinemi hastalarına tüketebilecekleri gıda ürünleri desteğinde bulunuyoruz. Bu hizmetleri süreklilik esasına göre gerçekleştiriyoruz.
Bütün bu hizmetlerin yanında ihtiyaç sabi ailelerimizi kıyafet ve ayakkabı ihtiyacını belediyemizin sosyal mağazasından karşılıyoruz” dedi. Başkan Dinçer, belirlenen ailelere gıda ve kıyafet yardımlarının süreceğini bildirdi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı