‘19 yılda çağ atlatan icraatlara imza atıldı’

 ‘19 yılda çağ atlatan icraatlara imza atıldı’

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, AK Parti iktidarları ile savunma teknolojisinden ilaç sanayine, ulaşımdan uzay yolculuğuna, sağlıktan eğitime, sosyal devlet anlayışından sanata, enerjiden spora kadar her alanda atılımlar yapıldığını söyledi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AK Parti iktidarlarının Türkiye’nin makus talihini değiştirdiğini vurgulayan Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘aşk ile koşan yorulmaz’ sözünü şiar edinen AK Parti iktidarımız, ülkemizi çağ atlatan icraatlara imza attı. Her alanda akıl almaz atılımlar yapıldı. FETÖ ve PKK başta olmak üzere terör örgütlerinin türlü engellemeleri ve yerli işbirlikçilerinin kumpaslarına rağmen destan yazan Türkiye, kutlu yürüyüşünü her koşulda devam ettirdi.”
19 yılda Türkiye’yi çağ atlatan icraatlara imza atıldığını dile getiren Altınsoy, “Aksarayımızda dâhil birçok ilimizde sağlık alanında dev adımlar atılarak şehir hastanelerini vatandaşımızın hizmetine sunduk. Ceddimiz Fatih Sultan Mehmet Han gemileri karadan yürütürken, dünya liderimiz ise, denizin altından tüneller ve demiryolları geçirdi. Aksaray başta olmak üzere Türkiye’nin bütün illerini bağlayan karayolları dünya standartlarına yükseldi” açıklamasında bulundu.
‘TEKNOLOJİDE ÖNEMLİ
 GELİŞMELER YAŞADIK’
Türkiye’nin artık savunma sanayinde söz sahibi olduğunu anlatan Başkan Altınsoy, AK Parti iktidarı öncesinde savunma sanayinin yüzde 70 oranda dışa bağımlıyken, son 19 yılda bu oranın yüzde 10’a kadar düştüğünü söyledi. Altınsoy, “İnsansız ve silahlı hava araçları, Altay tankları, fırtına obüsleri, piyade tüfekleri, uzun menzilli füzeler, savaş gemileri, zırhlı muharebe araçları, ATAK helikopterleri dosta güven düşmana korku salıyor. Sadece Batılı devletlerin çıkabildiği düşünülen uzaya da AK Parti döneminde uzandık. Göktürk 1 ve 2 uyduları uzaydan ülkemizin güvenliğini sağlamaya başlarken, teknolojide de baş döndürücü gelişmeler yaşadık” diye konuştu.
‘DIŞA BAĞLILIĞIMIZI ÖNEMLİ
ORANDA AZALTMIŞ OLACAĞIZ’
Türkiye’nin kalkınmasını istemeyen dış güçler ve yerli ihanet odaklarının engellemelerine rağmen kararlı duruş sergilediklerini ve geri adım atmadan yerli ve milli imkânlarla doğal gaz arama çalışmalarını başlattıklarını hatırlatan Başkan Hüseyin Altınsoy, “Fatih, Yavuz, Kanuni sondaj gemileri ve Barbaros Hayreddin Paşa, Oruç Reis sismik araştırma gemilerimiz petrol ve doğalgaz arama çalışmalarını sürdürürken, 320 milyar ardından 85 milyar metreküplük doğalgaz sadece Türkiye’de değil, dünyada da yankı uyandırmıştı. Keşifle ilgili son müjdemizi ise Haziran ayında Filyos’ta vererek 135 milyar metreküplük keşifle 540 milyar metreküpe ulaştığımızı ilan etmiştik. Karadeniz’de açtığımız kuyular ilk değildir, son da olmayacaktır. İnşallah yakın zamanda Karadeniz gazının devreye girmesiyle kaynaktaki dışa bağlılığımızı da önemli oranda azalmış olacağız. Ülkemizin kalkınması, milletimizin refahı ve geleceği için tüm engellere, kumpaslara rağmen durmak yok, yola devam diyoruz” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı