ASÜ’nün yeni hedefi mavi bayrak

 ASÜ’nün yeni  hedefi mavi bayrak

ENGELLİLERLE ALAKALI DÜZENLEMELER KAPSAMINDA 23 BİRİMİN 24 BAYRAK BAŞVURUSU DEĞERLENDİRİLDİ VE 21 BİRİM BAYRAK ÖDÜLÜ İÇİN ADAY OLMAYA HAK KAZANDI

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ,2018 yılında kampüs içinde yapılan düzenlemelerin ardından, mekânda erişim anlamına gelen turuncu bayrak ödülü aldı. 2020 yılında ise Eğitim Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi turuncu bayrak ödülüne layık görülürken, Eğitim Fakültesi buna ek olarak eğitim-öğretim ortamlarına ve materyallerine erişim anlamına gelen yeşil bayrak ödülü aldı.
ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüste engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmak adına yaptıkları çalışmaların üç turuncu ve bir yeşil bayrak ödülü aldığını, 21 birimin turuncu bayrak adayı olarak belirlendiğini ve 2022 hedeflerinin ise mavi bayrak ödülü almak olduğunu söyledi.
‘ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYORUZ’
Merkezi Konferans Salonu’ndaki Senato Toplantısı öncesinde, konuyla alakalı bir tören düzenlendi. Törende, ödül almaya hak kazanan fakültelerin yöneticilerine bayraklar teslim edilirken, turuncu bayrak için başvurusu kabul edilen ve aday olarak belirlen birimler için de senato üyelerine ve birim yöneticilerine belgeleri takdim edildi.
Engellilerin hayatını kolaylaştırmak için pek çok çalışma yaptıklarını ifade eden Şahin, “Biz, bu işleri sadece yapmış olmak için yapmıyoruz. Büyük bir samimiyet içinde gayret gösteriyoruz. Ayrıca bu çalışmalar engelli kardeşlerimiz için bir lütuf değil, zaten yapmamız gereken görevimizdir. Bu inançla çalışmalara devam ediyoruz” dedi. 
‘FAKÜLTEMİZ BU YIL, YEŞİL
BAYRAK ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ’
2013 yılında Aksaray’a ilk geldiklerinde engelli asansörleri ve engelli rampalarıyla ilgili düzenlemeler yaparak çalışmalara başladıklarını söyleyen Şahin, çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini aktardı.2018 yılında YÖK’ün turuncu bayrak ödülüne layık görüldüklerini anımsatan Rektör Şahin, “Engelli öğrencilerimizin binalara erişmesinin yanı sıra eğitim-öğretim olanaklarına ve ders materyallerine erişimlerini kolaylaştırmak için Eğitim Fakültemizde pek çok toplantı yaptık ve ilgili düzenlemelerin ardından Fakültemiz bu yıl, yeşil bayrak ödülüne layık görüldü. Şimdiki hedefimiz, engelli bireylerin sosyal faaliyetlere eşit şekilde katılımlarını sağlayacak düzenlemeleri tamamlamak. 2022 yılında bu çalışmaların bir çıktısı olarak mavi bayrak almayı umuyoruz” diye konuştu.
ASÜ’de, engellilerle alakalı düzenlemeler kapsamında 23 birimin 24 bayrak başvurusu değerlendirildi ve 21 birim bayrak ödülü için aday olmaya hak kazandı. Konuşmanın ardından Rektör Şahin ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayhan Özçifçi, Prof. Dr. Engin Deligöz ve Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş, senato üyelerine ve birim yöneticilerine bayrak ve belgeleri takdim etti. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı