Anadolu Aslanını ameliyat ettiler

 Anadolu Aslanını ameliyat ettiler

ASÜ VETERİNERLİK FAKÜLTESİNDE BİR BAŞARILI OPERASYON DAHA


Anadolu Aslanı olarak tabir edilen malaklı cinsi köpeğin memesindeki tümör Aksaray Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde 3 saate yakın süren başarılı operasyonla alındı.
Aksaray’da Fatih Dağdaş’a ait 4,5 yaşındaki “Nazlı” isimli Aksaray Malaklısına, daha önce tedavi için getirildiği Aksaray Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde memesinde büyük bir kitle olduğu belirlendi.
Malaklı cinsi köpek ASÜ Veteriner Fakültesi Doğum ve Jinekoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Gaye Bulut ve Dr. Öğr. Üyesi Deva Başak Boztok Özgermen tarafından ameliyata alındı.
Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Bulut,  2 saat 45 dakika süren operasyonda 2 kilo 300 gram büyüklüğündeki kitle başarılı bir şekilde alındığını söyledi.
REKTÖR ŞAHİN HAYVAN ‘HASTANESİ KURULACAK’
Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Veterinerlik Fakültesi’nin şehrin hayvancılık potansiyeline katkı sunacak en önemli çalışmalara imza attığını söyledi. Bu tür uygulamalarla tüm bölgeye hitap ettiklerini ve hayvan sağlığı noktasında başarılı operasyonların Aksaray Üniversitesi’nde yapıldığını ifade eden Rektör Şahin, bu katkıyı daha da güçlendirmek adına ‘Hayvan Hastanesi’ kurmak için çalışmaların sürdüğünü belirtti.
AHİKA ile imzalanan “ASÜ Hayvan Hastanesi Yatırım Fizibilitesi Proje Sözleşmesi”  ile projenin yapım aşamasına geldiğini de hatırlatan Rektör Şahin; “Proje ile hayvan hastanesinin teknik, finansal, ekonomik ve sosyal yapılabilirliği, fayda-maliyet analizi ile ortaya konulacak. Ayrıca ihtiyaçlar doğrultusunda teknik analizler ve hayvan hastanesinin mimari, mekanik, elektrik ve altyapı projelerinin tüm detaylı çizimleri oluşturuldu. Son adımlar kaldı. Önümüzdeki süreçte bu projeyi de hayata geçirerek sağlık alanında önemli bir adım daha atmış olacağız.” Dedi.Foto-Haber :Dilara Arslangedikli

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı