‘Çocuklar bizim her şeyimizdir’

 ‘Çocuklar bizim her şeyimizdir’

23 NİSAN VALİSİ GÖKTAN; “GELENEKSEL OYUNLARIN UNUTULMAMASI ADINA VAR OLAN PARKLARA GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARININ OYNANACAĞI ALANLAR YAPILABİLİR”


‘Çocuklar bizim
her şeyimizdir’
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları kapsamında Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinden oluşan heyet Vali Ali Mantı’ya ziyarette bulundu. Valilik makamına oturan Fazıl Mehmet Göktan yaptığı açıklamada Aksaray’ın bölgenin en güzel illerinden birisi olduğunu söyledi.
Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Okul Müdürü Mehmet Aras ve öğrencilerden oluşan heyeti Valilik makamında kabul eden Vali Ali Mantı Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açılışının 99’uncu yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.
Vali Ali Mantı Valilik makamını 4-B sınıfı öğrencisi Fazıl Mehmet Göktan’a devrederek Aksaray ile ilgili düşüncelerini açıklamasını istedi.
Aksaray’da eğitim koşullarının en iyi şekilde sunulması için gayret gösteren Vali Ali Mantı ve Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’a teşekkür ederek açıklamasına başlayan Vali Fazıl Mehmet Göktan kentin ekonomik, sosyal ve eğitim alanında ülkemizin en önde olan iller seviyesine yükseltilmesi için hep birlikte çalışacaklarını ifade ederek: “Bu konuda Valilik makamı olarak üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz.” dedi.
Şehirde kütüphane ve parkların sayısı yetersiz olduğunu kaydeden Vali Göktan; “Var olan çocuk parklarında da geleneksel oyunların oynanabileceği alanlar yok. Bu çocuklar açısından üzücü bir durum. Bu yüzden geleneksel oyunların unutulmaması adına var olan parklara geleneksel çocuk oyunlarının oynanacağı alanlar yapılabilir. Çocuklar bizim her şeyimiz. Bizler onların güvenliğini çok önemsiyoruz. Parklarda oluşabilecek olumsuzluklara karşı da emniyet müdürlüğünce gerekli tedbirlerin alınması konusunda da hassas olacağız.” dedi.
Aksaray Emniyet Müdürü Ali Karabağ ile telefonla görüşen Vali Göktan talimatlarını Emniyet Müdürü Karabağ’a iletti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Aksaray Valisi Ali Mantı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliğinin resmen hayata geçirildiğini, bu önemli gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından, millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edildiğini söyledi. Çocuklarımıza daha güzel, daha yaşanabilir bir ülke ve dünya bırakmak, onları geleceğe hazırlamak herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi ile mümkün olacağını kaydeden Vali Ali Mantı, “Çocuklarımızı ülkesini, milletini seven, bunun için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek, bizlere düşen en önemli görevlerdendir” dedi. Vali Ali Mantı bir süre sohbet ettiği çocuklara çeşitli hediyeler vererek eğitim hayatlarında başarılar diledi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı