‘Değerli miraslara sahip çıkmak görevimiz’

 ‘Değerli miraslara  sahip çıkmak görevimiz’

Aksaray’da tüm vakıf eserinin özüne, ruhuna ve kullanım amacına uygun şekilde restore edildiğini belirten AK Parti Aksaray İl Başkan Hüseyin Altınsoy, Vakıflar Genel Müdürlüğü aracılığıyla restorasyon ve onarım işi için 5 milyon 615 bin TL ödenek ayrıldığını bildirdi.
AK Parti döneminde özellikle ecdat yadigârına sahip çıkıldığını aktaran Başkan Altınsoy, “İnsanların en hayırlısı insanlara en faydalı olanıdır’ emrine uyarak vakıf kuran, hayır yapan, geride insanlığa faydalı eserler bırakan vakıf sahiplerinin eserlerine sahip çıkmak zorundayız. Ecdadımızın bize bıraktığı bu değerli miraslara sahip çıkmak görevimiz” açıklamasında bulundu.
Vakıf kurmak, eser inşa etmek, bunlar kadar yaşatmak, gelecek nesillere en güzel şekilde teslim etmeninde bir o kadar da önemli olduğunu vurgulayan Altınsoy, “İlk vakıf sahibinin, biz kullanıcılar üzerinde hakkı vardır. Her vakfiye aynı zamanda bizlere tevdi edilmiş bir emanettir. Emanete sahip çıkmak ise bizim inancımızın, itikadımızın bir gereğidir. Bu açıdan hepimizin vakıf eserlerine ihtimam göstermesi, onları koruması ve elbette vakıf senetlerine mütenasip bir şekilde kullanması şarttır” diye konuştu.
AK Parti iktidarı ile vakıf eserlerine değer verildiğini söyleyen Altınsoy, “Aksaray’ımızda 10 adet kervansaray-han, 2 adet medrese, 30 adet türbe-mezar-kümbet, 11 adet çeşme, 66 adet cami-mescit-minare olmak üzere; toplam 119 adet vakıf eserimiz bulunmaktadır. Ve bunların bakımları bir program dâhilinde düzenli olarak yapılmaktadır. Vakıflar Genel Müdürlüğü aracılığıyla 4 eser arasında Kılıçarslan Kümbeti ve Kırkızlar Köşkü, Melik Mahmut Gazi Hangahı (Darphane), İl Merkezinde Turhasan Zaviyesi ve Eğri Minare Camii özüne, ruhuna ve kullanım amacına uygun şekilde restorasyon ve onarım işi için 5 milyon 615 bin TL bütçe ayrıldı. Bu çalışmalar ecdadımızın bizlere emaneti olan eserlere önem ve değer verdiğimizi ortaya koyuyor” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı