Gençlik ve Bilim Merkezi açıldı

 Gençlik ve Bilim Merkezi açıldı

 Gençlik ve Bilim Merkezi açıldı
Aksaray Belediyesi'nin Gençlik ve Bilim Merkezi dualarla açıldı. Açılış törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu,  Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ile protokol üyeleri katıldı.

“BAŞKAN DİNÇER BİRÇOK HİZMETİ AKSARAYIMIZA KAZANDIRMAYA ÇALIŞIYOR”

Mehmet Özhaseki  Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in şehrin sorunlarını tespit ederek önemli hizmetlere parmak basmaya başladığını ifade etti. 

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in projeleri arasında yer alan Gençlik ve Bilim Merkezi’nde açılış konuşması yapan Özhaseki , “ Belediye Başkanımız Evren Dinçer tarafından Aksaray’a kazandırılan Gençlik ve Bilim Merkezinin Aksaray için hayırlı olmasını diliyorum. Değerli Başkanımızı tebrik ediyorum.Allah razı olsun Allah emeklerini zayi etmesin. Birçok hizmeti Aksarayımıza kazandırmaya çalışıyor. Eskiler derler ki ‘İnsan odur ki bıraka bir eser eseri olmayanın yerinde yeller eser’. Biz Ak Parti olarak yıllardır eser siyasetini hizmet siyasetini benimsedik. 2002 yılından beri iktidarız. Allah’a hamd olsun hem yerelde hem genelde birçok alanda hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

“VATANDAŞIN ŞİKAYETÇİ OLDUĞU KONULAR BİR AN ÖNCE BİTECEK”

Özhaseki ,  Aksaray’da Katı atık depolama tesislerinde işlerin başladığını belirterek, “ Katı atık depolama tesisi yanında atık su arıtma tesisleri de yakında  inşallah başlayacak. Bu tür hizmetler hiç göze gözükmez. Çünkü vatandaş çöp tenekesine elinde ne varsa atar ve sonrasını asla düşünmez ve ne olduğunun da farkında olmaz. Aksaray’da asbest su boruların değişim süreci başladı ve onlarda bittiğinde Aksaray’da uzun bir süre asfaltlama çalışması sürecek ve vatandaşında şikayetçi olduğu konularda bir an önce bitecek ,diye düşünüyoruz. Kitap ile mahalle konakları, kadın aktivite merkezleri ,sevgi evleri belediyemiz tarafından hızla yapılıyor. İnşallah bunlar bittiği zamanda Aksaray’daki hemşerilerimiz bunlardan istifade edecek. Bizler buraya yapılan belediye hizmetlerini yerinde görmek ve incelemeyip istişare etmeye geldik” şeklinde konuştu.

“GENÇLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ”
Aksaray Belediye Başkanı Dr.Evren Dinçer ise göreve geldikleri günden itibaren şehrin genç nüfusunu göz önünde bulundurduklarını söyledi.

Aksaray’ın geçlerini harekete geçirmek adına neler yapabiliriz diye arayışlara girdiklerini aktaran Dinçer, “ Arayışlarımız sonucunda şehir merkezine ve kırsala hizmet edecek bilim ve gençlik merkezini yapmaya karar verdik ve kısa sürede şehrimize kazandırdık. Ocak ayından bu güne kadar yaklaşık 5 bin 500 ziyaret gerçekleşti. Merkezimiz vatandaşlarımızdan yoğun talep görüyor. İçerisinde 450 metre sergi alanı,23 tane bilimsel deneylerin yapıldığı atölyeler, çocuk kütüphanesi, spor merkezi ile uçak planlamasının yapılacağı atölyeler bulunuyor. Burada gençlerimizin bilime olan yatkınlıkları artacak. Artık  gençlerimizin her zaman yanlarında olacağız. Gençlik ve bilim merkezimizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum”dedi. Foto-Haber: Erdi ULUKAYA

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı