‘Hep birlikte atlatacağız’

 ‘Hep birlikte atlatacağız’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajını bildiren AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, devletin tüm kurumlarıyla görevinin başında ve hizmetinde olduğunu kaydederek, evlerden çıkılmaması gerektiğini yineledi.
‘BİREYSEL TEDBİRLER ÇOK ÖNEMLİ’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Korona virüs salgını nedeniyle ev telefonlarından sesli mesaj ile “evde kal” uyarısında bulunduğunu aktaran Başkan Altınsoy, “Cumhurbaşkanımız milletimizin sağlığı için sesli telefon mesajında Koron virüs salgını nedeniyle, mecbur kalmadıkça dışarı çıkılmaması ve evde kalınması uyarısında bulundu. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz, salgına karışı alınan kararlara ve tavsiyelere uymaları. Korona virüsle mücadele kapsamında devletimizin aldığı önlemlere, vatandaşlarımızı hassasiyet göstermeye davet ediyorum. Salgınla mücadelede bireysel tedbirlerin çok önemli olduğunu unutmamalıyız” dedi.
VİRÜS YAŞLI VE KRONİK HASTALIĞI
OLAN VATANDAŞLARIMIZA BULAŞIYOR
Türkiye’nin zorlu ve sıkıntılı süreçlerinde Cumhurbaşkanı başta olmak üzere bakanlar ve bürokratların biran dahi görevinin başından ayrılmadığına dikkat çeken Başkan Altınsoy, “Bu zorlu süreci de hep birlikte atlatacağız. Yeter ki kurallara, yönlendirmelere uyalım ve mutlaka evlerimizde kalalım” çağrısında bulunarak, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın mesajını bildirdi; “Korona virüse karşı amansız bir mücadele yürütüyoruz. Bu virüs en çok yaşlıları ve kronik hastalığı bulunanları etkiliyor. Bildiğiniz gibi ülkemiz, tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs ile amansız bir mücadele veriyor. Virüsün ülkemizde vatandaşlarımız arasında bulaşıcı etkisinin en az seviyede tutulması için gece gündüz çalışıyoruz. Virüs, en fazla yaşlı ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza bulaşıyor, en çok bu iki grubun ölümüne sebep oluyor. Bu bilgiyi aklınızdan hiçbir zaman çıkarmadan, kendinize ve etrafınızdaki yaşlı ya da kronik hastalık taşıyan yakınlarınıza dikkat etmenizi istirham ediyorum. Sosyal mesafeyi olabildiğince artırmalı ve en önemlisi zorunda olmadıkça kesinlikle evden dışarı çıkmamalısınız. Bu süreçte, başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere resmi kurum ve kuruluşlarımızın açıklamalarını dikkatle takip etmelisiniz. Kamu hizmetlerinde, alışverişte, yakınlarımızla iletişimde ve daha birçok aktivitede internet teknolojisini ve telekomünikasyon imkânlarını kullanmaya, ibadetlerimizi evlerimizde eda etmeye, mümkün olduğunca ziyaretçi kabul etmemeye ve vaktimizi evlerimizde geçirmeye özen gösterelim. Korona virüs ile vermiş olduğumuz bu mücadelede yanımızda duran ve sorumluluk bilinciyle hareket eden tüm vatandaşlarıma şahsım ve milletim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu zor günleri de inşallah hep birlikte atlatacağız”. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı