İlk ihracat Romanya’ya

 İlk ihracat  Romanya’ya

‘AKSARAY’IN ANDEZİT TAŞINI DÜNYAYA TANITACAĞIZ’


Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Aktürk doğal taş, Aksaray’da Armutlu köyü ve Demirci beldesindeki andezit taş ocağından elde ettiği taşları, fabrika da sanata dönüştürerek dünyaya tanıtmaya ve andezit taşından ürettiği sanatsal eserleri de ihracat etmeye başladı. Aktürk doğaltaş ilk ihracatını da Romanya’ya yaptı.
Aktürk doğaltaş yetkilisi Maden Mühendisi Vedat Altınsoy, Aksaray’ın andezit taşını dünyaya tanıtacağız” dedi.
Altınsoy, “Aksaray’ın doğal taşı ihracat olarak yurt dışına gönderiyoruz. Aksaray’ımıza bağlı Armutlu köyü ve Demirci beldesinden ürettiğimiz andezit bloklarını fabrikamızda plaka haline getirip, inşaat sektöründe kullanmaya hazır hale getiriyoruz. Doğal taş olarak Romanya’dan bir şirketle anlaşma yaptık. Yurt dışı bağlantılarımızı yavaş yavaş arttırmaya başladık. Aksaray’da üretilen andezit taşlarını sanata dönüştürdükten sonra dünyaya pazarlama çalışmalarımız da devam ediyor. Bugün Romanya’ya bir tır andezit taşını gönderiyoruz.
Doğal taşta her türlü oyma ve sanatsal eserler yaptıklarını da söyleyen firma yetkilisi Altınsoy, “Barbeküdür, çeşmelerdir, mezar taşlarıdır, duvar süslemeleridir. Bunların hepsini sanat eseri haline getiriyoruz. Taşlardan farklı ürünler elde ediyoruz.  Bunların pazarını dünyaya da açacağız. Aksaray’da üretilen andezit taşlarını dünyaya tanıtım, ihracatını yapacağız” dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı