‘İnancımızın temelinde insanı yaşatmak vardır’

 ‘İnancımızın temelinde  insanı yaşatmak vardır’

Aksaray Önder İmam hatipliler Derneği Başkanı Kuddusi Bakar Aksaray halkını kan bağışı kampanyasına davet etti.
Başkan Bakar;  “İmam hatip mezunları, idarecileri, öğretmenleri, öğrenci velileri ve Aksaray halkı ile birlikte “Kızılay’a Kan Bağışı” kampanyamızı başlatıyoruz. Kızılay, ÖNDER ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında tüm camiamızı kan bağışı kampanyasına davet ediyoruz” dedi.
‘İYİLİK KANIMIZDA VAR’
KOVİD-19 nedeniyle kan stoklarında azalmanın önüne geçmek için kampanyanın başlatıldığını dile getiren Başkan Bakar, “İlimizde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Önder İmam hatipliler Derneğimizin öncülüğünde Kızılay Şubemizin destekleriyle Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın davetine icabet ederek, kan bağışı kampanyamızı başlatıyoruz. Kan Bağışında bulunmanız için sizleri 12 Mayıs 2020 Salı günü 21.00-24.00 saatleri arasında Aksaray Ulu Cami önündeki meydana davet ediyorum. Ben bu vesileyle KOVİD-19 salgınının bir an önce bütün dünyada, ülkemizde ve ilimizde son bulmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
 ‘BİR ÜNİTE KAN VERMEK 3
CAN KURTARMAK DEMEKTİR’
Başkan Bakar sözlerine şöyle devam etti; “Bizim inancımızın temelinde insanı yaşatmak vardır. Bir insanı yaşatmak insanlığı yaşatmaktır. Türkiye’nin KOVİD-19 nedeniyle ciddi bir süreçten geçtiğini biliyoruz. Bunun yanında mevsim şartları ve ramazan sebebiyle Kızılay’ın kan merkezlerindeki kan stoklarında önemli oranda düşüş olmuştur. Bunu gidermek adına Türkiye bir atağa geçmiştir. Her bölge, her il kendi imkânları doğrultusunda kan vermek üzere kan merkezlerimize müracaat ediyor. Hepsi gönüllü olarak kan bağışında bulunuyorlar. Kan bağışında bulunacak olan kardeşlerimize şimdiden tek tek teşekkür ediyorum. Rabbim bu mübarek ramazan hürmetine bir can kurtarmanın ne anlama geldiğini bilerek bağışta bulunanlardan razı olsun. Bir ünite kan vermek 3 can kurtarmak demektir. Bu önemli günlerde kan merkezlerimize bütün halkımızı davet ediyoruz. İnşallah bu sıkıntılı günleri de bir an önce atlatırız” şeklinde konuştu.(Haber Merkezi)
Tarih:12 Mayıs 2020 Salı
Saat:21.00-24.00 arası
Yer: Aksaray Ulu Cami Meydanı

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı