‘Kurumlarda yapılan her iş ortak akıl ile yapılmalı’

 ‘Kurumlarda yapılan her  iş ortak akıl ile yapılmalı’

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu sekreterleriyle istişare toplantısında bir araya geldi. Birimlerde yürütülen çalışmalar, işleyiş, çalışma biçimleri gibi konuların görüşüldüğü toplantıda salgın süreci ve dijitalleşme hususlarına dair bir konuşma yapan ASÜ Rektörü, kurumda yapılan her işin ortak aklın ürünü olduğuna dikkat çekti.
Okul sekreterlerinin birimlerin asıl sahipleri olduğunu, onların yapıp ettiği çalışmaların kurumsal işleyişin niteliği bağlamında çok önemli bir noktada durduğunu söyledi.
Pandemi münasebetiyle uzaktan eğitime geçildiğini ve bu geçişin oldukça hızlı gerçekleştiğini ifade eden Prof. Şahin, “Senato kararlarının alınması, teknik altyapının hazırlanması, hizmet içi eğitimler, ders çekimleri… Tüm bunları çok kısa zamanda tamamladık ve sürece hızlı biçimde adapte olduk. Bu, çok önemli bir başarıdır. Burada herkesin çok değerli emekleri var. İdari çarkın işleyişinde önemli bir noktada duran fakülte sekreterlerimizin de çalışmalarıyla, Allah’a şükürler olsun ciddi diye adlandırılabilecek hiçbir kriz yaşamadık” dedi.
'DİJİTALLEŞME VE ADAPTASYON
KONUSUNDA İYİ BİR NOKTADAYIZ’
Çağın değiştiğini, çalışmaları ve çalışmaları yapma biçimlerini her geçen gün bir kere daha gözden geçirmek gerektiğini ileten ASÜ Rektörü, “Dijitalleşme ve buna adaptasyon konusunda çok iyi bir noktadayız. Amacımız bunu olabildiğince geliştirmek. Evrak işlemleri, yorucu kırtasiye süreçleri, öğrenciyle ve kurum çalışanlarıyla ilişkiler, işleyiş takipleri… Tüm bu süreçlerle alakalı yaşanan dijitalleşmede herhangi bir sorun varsa bu sorunları en hızlı biçimde çözmeliyiz. Tüm amacımız işleri kolaylaştırmak üzerine olmalı. Hepimiz aynı gemideyiz ve yaptığımız her iş birbirimizi olumlu yahut olumsuz biçimde mutlaka etkiler. Biz, iyi ve güzel işleri çoğaltmak arzusundayız” şeklinde konuştu.
Üst Yönetimin de katıldığı toplantı, çalışmalar ve işleyiş biçimlerine dair karşılıklı fikir alışverişi ile tamamlandı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı