‘Olumlu her değişim toplumların değişimine de pozitif yansır’

 ‘Olumlu her değişim toplumların değişimine de pozitif yansır’

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüste fiziki altyapının tamamlandığını ve ikinci dönemde yürütülecek derinleşme çalışmalarına yoğunlaştıklarını söyledi

Sağlık Bilimleri Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı, Fakülte Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Burada bir selamlama konuşması yapan Rektör Şahin, kampüste yürütülen derinleşme çalışmalarını anlattı ve bu çalışmaların kurumsal kültürü geliştirebilecek niteliklerine dikkat çekti.
Devletlerin, kurumların ve toplumların tarihinin insanların tarihinden farklı olduğunu kaydeden Prof. Şahin, “Bir insan bir anda mevcut durumundan bambaşka bir hale geçebilir; görüşlerini, inançlarını, bakış açılarını, alışkanlıklarını değiştirebilir… Toplumsal değişimler daha yavaştır ve kişisel değişimler toplumsal değişimlere hızlıca etki edemez ama bireylerin yaşadığı olumlu her değişim toplumların değişimine de pozitif yansır” dedi.


ASÜ’de fiziki altyapının tamamlandığını ve ciddi diye adlandırılabilecek bir eksikliğin kalmadığını, ikinci dönemlerinde derinleşme çalışmalarına yoğunlaştıklarını anımsatan Şahin, “Kültür-sanat gibi, vefa gibi, nezaket gibi, zarafet gibi hususların daha da gelişmesi adına yapılması gerekenlere yoğunlaşıyoruz. Bunlar bir tek kişinin gayreti ve uygulaması ile olmaz. Toplamda bir ortak noktaya ulaşmak gerekir. Derinleşme çalışmalarımız, bu insani düsturları yaygınlaştırmayı kapsamaktadır” diye konuştu.


Toplantı, Fakülte Dekanı Prof. Dr. İbrahim Örün’ün, 2021 yılı boyunca yürütülen akademik faaliyetler ile fiziki ve eğitim çalışmaları kapsamında yapılanları özetlemesinin ardından soruların yanıtlanmasıyla tamamlandı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı