‘Ortak iş üretimine değer veriyoruz’

 ‘Ortak iş üretimine  değer veriyoruz’

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından üçüncüsü düzenlenen “Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı” başladı. Çalıştaya Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan ve etkinliğin paydaşı 15 Üniversite Rektörünün katıldı.
Çevrimiçi çalıştayın açılış töreninde konuşan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, bilgi, tecrübe ve imkân paylaşımının önemine dikkat çekti. Şahin, üniversitelerin hem kendi şehirleri hem de bölge başta olmak üzere diğer üniversitelerle ilişkisinin ve paylaşımının giderek genişlediğini, bunun, isabetli çalışmalar üretme noktasında son derece değerli olduğunu söyledi.
Üniversitelerin hem kendi şehirlerindeki kurum ve kuruluşlarla hem de bölge başta olmak üzere diğer üniversitelerle ilişkisinin gelişmesinin akademik çalışmalara ve dolayısıyla topluma önemli hizmetler kazandırdığını kaydeden Prof. Şahin, çalıştayın bu açıdan da çok değerli bir noktada durduğuna işaret etti.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı