‘Projelerimiz şehrimize değer katacak’

 ‘Projelerimiz şehrimize  değer katacak’

BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİNÇER, PROJELERİ YERİNDE İNCELEDİ

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Belediyesinin yürüttüğü proje sahalarında incelemelerde bulundu. Başkan Dinçer, ilk olarak Büyük Bölcek Mahallesinde alt ve üst yapı çalışmaları sonrasında başlatılan asfalt çalışmasını yerinde inceledi. Ardından Bedir Muhtar Mahallesinde temeli atılan Bedir muhtar külliye temel kazısı ve TOKİ bölgesine yapılan kapalı pazar alanında incelemelerde bulunarak ilgili birimlerden çalışmalar hakkında brifing aldı.  Başkan Dinçer, projelerin adım adım takip edildiğinin altını çizerek “Projelerimiz şehrimize değer katacak” dedi.
‘ALT YAPIYI YENİLEDİK, 
ASFALT SERİMİ YAPIYORUZ’
Belediye Başkanı Evren Dinçer, Büyük Bölcek Mahallesi Tatar Sokak’ta devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Tatar Sokak ve bu sokağa bağlantılı alt yapı hatlarının yenilendiğini açıklayan Başkan Dinçer “Bu bölgede alt yapıda önemli işler başlattık. Eskiyen işlevini yitirmiş alt yapı bağlantılarını tamamen yeniledik. Zemin iyileştirmesinin daha sağlıklı olması için biraz zaman geçmesi gerekiyordu. Bu süre zarfında üst yapı çalışmalarını bir bir yerine getirdik. Şimdi ise asfalt serimine başladık. Yaptığımız çalışmalar ile şehir içi ulaşımı daha rahat, konforlu ve güveli bir hale getiriyoruz” ifadelerini kullandı.
‘GELECEK NESİLE KALICI 
ESER BIRAKIYORUZ’
Belediye Başkanı Evren Dinçer, Bedir Muhtar Mahallesinde temeli atılarak yapımına başlanan Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi inşaat alanındaki çalışmaları yerini inceledi. Aksaray’ın tarihi ve yerel dokusu göz önünde bulundurularak tasarlanan Bin 400 metrekare kapalı alana sahip Bedir Muhtar Cami ve Külliyesinin modern ve çağdaş mimariye sahip olacağını belirten Başkan Dinçer, “Gelecek nesillere kalıcı bir eser kazandırmak için çalışıyoruz” açıklamasında bulundu. Başkan Dinçer, 3 bin 300 metrekare alan üzerine inşa edilecek külliye projesinin içerisinde taziye evleri ile sosyal donatıların da yer aldığını ifade etti. Başkan Dinçer, Aksaray’ın en önemli projeleri arasında yer alan Külliye projesinin tarihi geçmiş ve gelecek arasında köprü vazifesi göreceğini bildirildi.
‘TALEPLERİ YERİNE
 GETİRİYORUZ’
Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi tarafından projelendirilen TOKİ Bölgesi ve çevresinde yaşayan vatandaşların hizmetine sunulacak olan Kapalı Semt Pazarını da inceledi. Seçim çalışmaları sırasında TOKİ sakinlerinden kapalı pazar yapılması yönünde yoğun talep aldığını ve bu projeyi o doğrultuda hayata geçirdiğini ifade eden Başkan Dinçer, “Kapalı Pazar ile bölge sakinlerimizin isteğini yerine getirmiş oluyoruz. Proje tamamlandığında vatandaşlarımız iklim şartlarından etkilenmeden pazar alışverişlerini yapabilecek. Pazar alanında daha fazla istifade edebilmek için projemiz içerisinde düğün salonuna yer verdik. Dileyen vatandaşlarımız özel günlerini bu salonlarda kutlayabilecek.  Vatandaşlarımız sportif faaliyetine katkına sunmak proje içerisinde basketbol ve voleybol sahaları da bulunuyor. Kapalı pazar içerisine belediye bağlı vezneler açıyoruz. Vatandaşlarımız su faturalarını belediye gelmeden bu veznelerde ödeyebilecek” dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı