“12 Eylül, kahpe ve kara bir günün adıdır”

“12 Eylül, kahpe ve  kara bir günün adıdır”


 
MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı 12 Eylül 1980 darbesi ile ilgili bir mesaj yayımladı.


 
MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı 12 Eylül 1980 darbesi ile ilgili bir mesaj yayımladı.
Kaşlı; “Başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere; ülkemiz ve milletimiz var olsun, bayrak inmesin, ezan dinmesin diye şahadete yürüyen 12 Eylül Şehitlerimiz Cevdet Karakaş,  Fikri Arıkan,  İsmet Şahin,  Ali Bülent Orkan, Selçuk Duracık, Cengiz Baktemur, Halil Esendağ, Ahmet Kerse, Mustafa Pehlivanoğlu'nu ve tüm Ülkücü şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Allah davası yolunda hayatta olup, Lider-Teşkilat-Doktrin diyerek Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyin izinde ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin emrinde yürüyen tüm dava arkadaşlarımıza da aileleriyle birlikte sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.” dedi.
MHP Aksaray İl Başkanı Mustafa Çölkesen ise; “12 Eylül 1980 tarihinde  yaşanan askeri darbe öncesi ve sonrasıyla yakın tarihimizin en sancılı süreçlerinden biri olmuştur. O acılar ne yazık ki bugün bile taptaze karşımızda içimizde ve vicdanımızdadır. Aradan 39 yıl geçmesine rağmen acısını dün gibi yaşadığımız 12 Eylül'ü unutmamız mümkün değildir. 12 Eylül 1980 Öncesi Türk adına Türklük adına Türkiye Cumhuriyeti adına verilen soylu mücadelede Şehit olan binlerce Ülküdaşımızı, 12 Eylül cuntasının astığı idam sehpasından Hakka yürüyen 9 fidanımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Onlar bizim onurumuz, gururumuz, şerefimizdir. Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız. Milliyetçi-Ülkücü Hareketin bu soylu mücadeleden amacı Vatanın ve Milletin bölünmez bütünlüğü ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet var olması, payidar kalması idi. Cumhuriyet rejiminin Marksist Leninist komünist rejime dönüşmemesi idi. Bu uğurda verildi birlerce Ülkücü Şehit. Ama ne yazık ki; Bu sürecin en ağır bedeli ödeyeni, en fazla mağduru ve mahkûmu Ülkücü Hareket olmuştur. Çünkü darbe öncesi olaylara "Sağ – sol çatışması" olarak bakanların aksine, Ülkücü Hareket Türkiye'yi komünist emperyalizmine kurban etmek isteyenlere karşı vatan müdafaası yapmış ve bu nedenle darbenin hedefi olmuştur.

Türk milliyetçiliği gibi köklü ve aydın bir fikrin yılmaz savunucuları olan Ülkücüler, kızıl kurşunlardan sonra bu kez de idam sehpalarının ve zifiri karanlıklara boğulmuş zindanların Yusuf yüzlüleri olmuştur. Benzerine az rastlanan bu büyük zulme rağmen Ülkücü Hareket, askerimize ve devletimize bir kez olsun sırtını çevirmemiş, düşman olmamıştır. Bugün de Milliyetçi-Ülkücü Hareket, 12 Eylül öncesi ve sonrasında olduğu gibi demokrasiye ve millet iradesine olan yüksek inancını liderimiz Devlet Bahçeli'nin şiar edindiği "Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim ve ben" anlayışı ile sergilemeye devam etmektedir.
Bu kara günün 39. Yıldönümü vesilesiyle; Başta Başbuğ Alparslan Türkeş olmak üzere 12 Eylül askeri mahkemelerinde yargılanarak idam edilen Mustafa Pehlivanoğlu, Ahmet Kerse, Ali Bülent Orkan, Cengiz Baktemur, Cevdet Karakaş, Fikri Arıkan, Halil Esendağ, Selçuk Duracık ve İsmet
Şahin ve Şehadete ulaşmış Binlerce Ülkücü şehidimizi, taş medreselerde solan Ülkü devlerimizi dualarla anıyorum. Allah mekanlarını cennet eylesin.” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı