15 yıldır küs olan iki kardeşi Vali barıştırdı

15 yıldır küs olan iki kardeşi Vali barıştırdı

Aksaray’da aralarındaki arazi anlaşmazlığı nedeniyle 15 yıldır birbirine küs olan Abdurrahim (72) ile Naci Ünal (75) kardeşleri, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu barıştırdı.   

Sariyahşi ilçesi Yaylak köyünde yaşayan Abdurrahim Ünal ve kardeşi Naci Ünal vefat eden babalarından miras kalan arazinin paylaşımı nedeniyle birbirlerine küstü. Zaman zaman tartışma yaşayan kardeşler arasında kırgınlık olduğunu ve barıştırma ricasını içeren mektubu Abdurrahim Ünal’ın Hollanda’da yaşayan oğlu Barış Ünal, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’ya gönderdi.

Mektubu okuyan Vali Aydoğdu, küs kardeşlerin yaşadığı köye gitti. İki kardeşi köy kahvesinde bir araya getiren Vali Aydoğdu, 15 yıllık küslüğün sona ermesi için kardeşleri barıştırdı. Daha sonra birbirleriyle davalık olan kardeşlerin davalarını sonlandırması için söz aldı. Yaklaşık 2 saat süren görüşme sonucu kardeşler, Vali Aydoğdu'nun teklifini kabul edip barıştı.

 

 

‘ÇİFTE BAYRAM YAPACAĞIZ’

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu “İki kardeş arasında bu tip kırgınlıklar olabilir. Önemli olan onu kalbimizde, gönlümüzde ve beynimizde taşımamaktır. Köy kahvesinde Abdurrahim amca ile ağabeyi Naci beyi barıştırdık. Allah’ım huzurlarını daim etsin. Hayatın büyük bir bölümünü geçirdik ve ölüme doğru gidiyoruz. Onun için geride çok fazla kırgın kalp bırakmamak lazım. Ben iki büyüğümüze de çok teşekkür ediyorum. Bizleri bu mübarek ayda kırmadılar. Bundan sonra kardeşliklerinin huzurlu bir ortamda devam etmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.

 Abdurrahim Ünal kardeşiyle barıştıran Vali Aydoğdu ve beraberindekilere gözleri dolarak teşekkür etti. Ağabeyi Naci Ünal ise Ramazan ayında barışın sağlanması ile bu bayram çifte bayram yapacakları söyleyip, kardeşi ile küskünlüğünü sona erdirdiğini söyledi.

‘VALİMİZ KÖYÜMÜZDEKİ KIRGINLIĞA SON VERDİ’

Köy imamı Ahmet Alpaslan ise, “Köyümüzde Abdurrahim ile Naci amca arasında arazi yüzünden bir sıkıntı oluşmuş. Biz daha önce köy muhtarı ve ihtiyar heyeti ile barıştırmak için birkaç girişimde bulunmuştuk. Daha sonra kaymakamımızda bu konu ile alakalı birkaç kez kardeşlerle görüştü.  Valimiz bu iki kardeşin barışması sağladı. Köyümüzdeki tek küslüğün ve kırgınlığın bitmesini sağladı” diye konuştu.

Barışma sonrası köy kahvesinde bir araya gelen köylüler barışı sağlayan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutan Alpay Hacı Ali Büber ile beraberindeki heyete teşekkür edip hatıra fotoğrafı çekindi. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası