‘’19 Mayıs Türk Milletinin yeniden doğduğu kutlu gündür’’

‘’19 Mayıs Türk Milletinin yeniden doğduğu kutlu gündür’’

Aksaray  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Ramazan Kaşlı, ‘’19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı’’ münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.
 Kaşlı mesajında; ‘’  İşgal altındaki vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek adına Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı ve büyük kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı`nın 102. yılını hep birlikte yaşamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. 19 Mayıs 1919 Türk Milletinin adeta yeniden doğduğu kutlu bir gündür. Mazlum ve davasında haklı bir milletin zulme ve eziyete karşı başkaldırısı olan 19 Mayıs, necip milletimizin gurur kaynağı olduğu kadar, dünyadaki tüm ezilmiş ve işgale uğramış milletlerin örnek aldığı asil bir direniş ve bağımsızlık hareketidir. Atatürk, bir yandan bu günün anlam ve öneminin Türk Gençliği tarafından iyi kavranması için bu kutlu günü onlara armağan etmiş, diğer yandan da ülkemizin geleceğini her zaman güvendiği ve inandığı Türk gençliğine emanet etmiştir. Gençlerimiz bu ülkenin sadece zenginliği değil, aynı zamanda geleceği, dinamizmi ve geleceğe olan güvenidir. Türkiye, Türk Gençliğinin ellerinde daha da büyüyüp gelişecektir. Ne mutlu ki milletimiz mücadele azmini, birlik ve bütünlüğünü, 19 Mayıs 1919’daki gibi diri tutmakta, yıllar önce yeniden ateşlenen bağımsızlık meşalesi, gelecekte de bizlere ışık tutmaktadır. Türk Vatanı üzerinde hesapları olanlar ve onların yerli işbirlikçileri bilmelidirler ki; dün milli mücadeleyi veren kahraman neslin bugünkü ülkücü torunları gerektiğinde vatan müdafaası vermekten çekinmeyecektir. Türk Gençliği, Türk tarihinin kendisine yüklediği ağır misyonun farkındadır ve bu misyonun gereğini yerine getirme kararlılığı, azmi, cesareti ve kudreti kendisinde mevcuttur. Bu duygu ve düşüncelerle başta Milli Mücadele Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve minnetle anıyor, Aziz Milletimizin ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve Aksaraylı hemşehrilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramını can-ı gönülden kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım’’ dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı