​‘19 Mayıs, milli iradenin ve bağımsızlığın sembolüdür’

​‘19 Mayıs, milli iradenin ve bağımsızlığın sembolüdür’Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 19 Mayıs’ın milli irade, bağımsızlık ve özgürlüğün sembolü olduğunu söyledi.Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 19 Mayıs’ın milli irade, bağımsızlık ve özgürlüğün sembolü olduğunu söyledi.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yazılı bir basın açıklaması yapan Rektör Şahin, millet azmi ile kararlı şekilde sürdürülen milli mücadelenin, tüm zorluklara rağmen büyük fedakârlıklar içinde başarıldığını anımsattı. 19 Mayıs’ın bağımsızlığa, kararlılığa, inanca, milli iradeye ve gençlere yaptığı çok özel vurguların olduğunu belirten Şahin, “Şanlı ecdadımız bu aziz vatan için kanlarının son damlasına kadar mücadele etmiş, hiçbir güçlük ve yokluk onları yolundan döndürememiş ve göğsündeki imanı sarsamamıştır. Bugünün gençleri, yarının daha da büyük Türkiye’si için bu ruhtan ilham almalıdır. Çünkü ülkemiz köklerine bağlı, modern dünya gelişmelerini takip edebilen, özgün fikirler üretebilen, dünyayı yorumlayabilen ve iyi analiz edebilen gençlerin omuzlarında yükselecektir. Ülkemizin ve milletimizin daha müreffeh seviyelere erişmesi adına hepimiz üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmenin çabası içindeyiz” dedi.
Şahin, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Tüm milletimizin bayramını en içten dileklerimizle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelenin ve bağımsızlığın tüm kahramanlarını hayırla, duayla ve şükranla anıyoruz.”  (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon