20 Türk Sivil Toplum Kuruluşundan iyilik hareketi

20 Türk Sivil Toplum Kuruluşundan iyilik hareketi

475 BİN FİLİSTİNLİ MAĞDUR

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) koordinesinde 20 Türk Sivil Toplum Kuruluşunun yer aldığı bir iyilik hareketi Lübnan'da yıllardır mağduriyet yaşayan Filistinli mülteciler için yardım çalışması başlattığı kamuoyu ile paylaşıldı.
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz konu ile ilgili şunları söyledi:
"İsrail'in Filistin'i işgal etmeye başlamasıyla binlerce insan Lübnan'a sığındı. On yıllardır mülteci kampında sağlıksız şartlarda hayata tutunmaya çalışan yaklaşık 475 bin insanın artık dayanacak hallerinin kalmadığı yapılan araştırma ve ziyaretler ortaya koymuştur. Ekiplerimizin titizlikle yaptıkları çalışmalar sonunda ihtiyaç duyulan yardımlar projelendirilerek hayırseverlerimizin istifadelerine sunulmuştur. Aydınlatma Projesi, Gelir Temini Projesi, Çöp Toplama Projesi, Temizlik Projesi, Ev Tadilatı Projesi, Kış Çalışmaları Projesi, Klinik Projesi, Temizlik Malzemeleri Dağıtımı Projesi, Kumanya Dağıtımı Projesi, Uzaktan Eğitim Projesi, Kur'an Kursu Destek Projesi, Din Görevlileri Destek Projesi başlıklarında projelendirilen yardımlara acil destek bekliyoruz. Bizler zor zamanda dahi gayrimüslim de olsa elinden tutup ayağa kaldırmayı, yaraları sarmayı, paylaşmayı şiar edinmiş, gücümüzü yüce dinimizden alarak bu güzellikleri yaşayan ve yaşatan bir milletiz.20 Sivil Toplum Kuruluşu ile bu önemli yardım çalışmasına tüm Aksaraylı hayırsever hemşehrilerimizi davet ediyor, her zaman olduğu gibi yine bize yakışanı yapacağımıza inanıyoruz" dedi.
Aksaray İHH Başkanı Şenol Korkmaz, bağış yapmak isteyen hayırseverleri Ulu Cami arkasındaki İHH İrtibat bürosuna beklediklerini ya da Ziraat Bankası veya Kuveyttürk Aksaray İHH hesaplarına bağışlarını yatırabileceklerini sözlerine ekledi. Detaylı bilgi için 05426572862 ve 05052571284 nolu telefonlarla irtibat kurulabileceği ifade edildi.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı