2019 yılı değerlendirildi

2019 yılı değerlendirildi

2020 yılının 1’inci dönem, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Vali Ali Mantı başkanlığında düzenlenen toplantıya Aksaray Valisi Ali Mantı, Vali Yardımcısı Hakkı Loğoğlu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, İlçe Kaymakamları, ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri, İlçe ve belde belediye başkanları katıldı. Düzenlenen toplantıda Aksaray’da devam eden yatırımların 2019 Yılı genel değerlendirmesi yapıldı.
‘ÖDENEK TOPLAMI 2019 YILINDA
TOPLAM 329 MİLYON 673 BİN TL’
Aksaray Valisi Ali Mantı toplantının açılışında yaptığı konuşmasında 15 kurum ve kuruluşun 2019 yılı Aralık ayı sonu itibariyle Aksaray’da toplam 347 projesinin bulunduğunu bu projelerin toplam bedelinin 1 milyar 808 milyon 123 bin TL olup bunun 652 milyon 605 bin 917 TL’sinin önceki yıllarda harcandığını söyledi. 2019 yılı program ödenek toplamının 329 milyon 673 bin TL olduğunu kaydeden Vali Ali Mantı, 2019 yılsonu itibariyle ödenek gerçekleşmesinin ise yüzde 86 düzeyinde olduğunu belirtti. Yatırım programında yer alan 347 projeden 276’sının tamamlandığını ifade ede Vali Ali Mantı 48 projenin devam ettiğini 23 projenin ihale ya da proje aşamasında olduğunu bildirdi.
Toplantıda yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri tarafından 2019 yılında Aksaray’da yürütülen yatırım projelerinin son durumu ile ilgili sunum yapılarak kurula bilgi verildi.
Yeni bir yatırım dönemine başlanacağını vurgulayan Vali Ali Mantı kuruluşların yürütecekleri projelerle ilgili gerekli koordinasyonu sağlayarak işe başlamalarını, yürütülecek çalışmalarda ayrıntılı planların hazırlanmasının karşılaşılabilecek sorunların çözümünde aksamaya meydan verilmemesinin önemini belirtti. Görüş, öneri, istek ve taleplerin ardından Vali Ali Mantı 2020 yılının başarılı geçmesi temennisinde bulundu.
‘AKSARAY’IN ÇIKARLARINI HER YERDE DİLE GETİRECEĞİZ’
Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, toplantı sonrası yaptığı konuşmada şehrin giriş çıkışlarının yeniden düzenlenmesi ve Aksaray’a yakışır hale gelmesi için yoğun çaba sarf ettiklerinin altını çizerek şunları söyledi: “Göreve geldiğimiz 9 aylık süreç içinde konuyu Karayolları yetkililerine defalarca ilettik. Bizzat kendim Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza 4 kez konuyu ilettim. Hatta bakanımız 11 milyon fidanın toprakla buluşturulması töreni için geldiğin de Aksaray’ımız da kendisine resmi yazılarımızı ilettik akabinde Konya Bölge Müdürlüğümüzü ziyaret ederek Aksaray’ın giriş çıkışlarının tekrar düzenlenmesiyle ilgili talebimizi ilettik. Bu Aksaray’ımız için çok önemli bir sıkıntı. Vatandaşlarımız tarafından sürekli dile getirilen her vesile ile de yetkililere söylediğimiz bir konu. Burada tek sıkıntımız şu; Belediye olarak bizim o yol üzerinde resmi olarak işlem yapma yetkimiz bulunmuyor. Karayolları ağında bulunması sebebiyle bu yol üzerinde değişiklik yapma yetkisi Karayolları Genel Müdürlüğüne ait. Bizde 8,5-9 aylık süreç içinde defalarca ilgili yetkililere konuyu ilettik. Bu konunun üzerinde durmaya devam edeceğiz. Her vesile de Aksaray’ımızın çıkarlarını ve vatandaşlarımızın taleplerini dile getireceğiz. Bu çalışmanın projelendirilmesi için Karayollarına baskımız devam ediyor. Biran önce bunu projelendirin akabinde bunun yatırım programına konması ve ihaleye çıkılması süreçleri devam edecek. Ne zaman yapılacağı konusunda bir süre vermemiz doğru olmaz. Ama bu konunun önemine istinaden her vesilede her durumda bunu dile getiriyoruz. Bundan sonraki süreçte de konunun takipçisi olacağız. Yani bizim Aksaray’ımızın şehir giriş çıkışlarının diğer şehirlerde olduğu gibi açık, net ve kolay ulaşılabilir şekilde olmasını talep ediyoruz. Şu anda tek sıkıntılı durum malum orada tesisler var o tesislerin yolu kesiyor olması ve oradan şehre giriş çıkışlara bir engel oluşturması. Yan yolda da zaten belli bir sıkıntılar var. Bunu aşmak adına hemşerilerimiz şunu bilsinler ki konuyu takip ediyoruz” diye konuştu.(Haber Merkezi)
 
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı