‘2021, verimli bir yıl olacak’

‘2021, verimli  bir yıl olacak’

AK HEYETTEN KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRÜNE ZİYARET

Aksaray’ın ihtiyaçlarını gidermek için büyük gayret ortaya koyan Aksaray heyeti, Ankara’da önemli görüşmeler gerçekleştirmeye devam ediyor. Aksaray heyeti, devam eden ve planlanan projeler hakkında görüş alışverişinde bulunmak amacıyla Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’nu ziyaret etti.
Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu Belediye Başkanı Evren Dinçer ve İl Başkanı Hüseyin Altınsoy hem Aksaray’ın ulaşımdaki sorunlarını konuşmak, hem de devam eden ve planlanan projeler hakkında görüş alışverişinde bulunulmak maksadı ile Uraloğlu’nu makamında ziyaret etti.
Görüşmede, Sarıyahşi - Ağaçören E-90 bağlantı yolu, Saratlı - Demirci yolu, Akhan - Yeşilova -Yeşiltepe, Koçaş karayolu ağına alınması, Kireçlik yolu, Güzelyurt şehir girişi, Ortaköy içerisinden geçen karayolu, Eskil içerisinden geçen karayolu, Aksaray Merkez şehir girişleri, Taşpınar E-90 giriş yolu, Ortaköy - Aksaray arasındaki karayolu ve İlçe bağlantı yolları gündeme getirildi.
‘BİZİM İÇİN SEVİNDİRİCİ
BİR GELİŞME OLDU’
Aksaray Milletvekili Aydoğdu, “Sarıyahşi -Ağaçören ilçelerimizin E-90 karayoluna bağlantısını sağlayan yolun Genel Müdürlük yol ağına alınması konusu bizim için önem arz ediyordu. Bu konuda Karayollarının devam eden değerlendirme sürecindeki kanaatlerin müspet olması bizim için sevindirici bir gelişme oldu.  Ayrıca Aksaray Şehir Girişi için proje çalışmaları başlamış olup zeminin jeolojik özellikleri ve şartlarına göre bir karar verilecek. Yine Ortaköy yolu ve Kireçlik yolu için kat ettiğimiz gelişmeler bizim açımızdan oldukça verimli. Buraların hayata geçirilmesi artık devletin kendi kuralları içerisinde araştırılacak ve sonrasında gerçekleşmesi noktasında yine devletimizin imkânları doğrultusunda bir karar verilecek. Karayolları için Aksaray açısından 2021 yılının verimli bir yıl olacağını temenni ediyoruz. Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi.
‘ŞEHRİMİZİN PROBLEMLERİNİ
ÇÖZMEYE DEVAM EDECEĞİZ’
İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Aksaray Milletvekilimiz Cengiz Aydoğdu’nun öncülüğünde Belediye Başkanımız Evren Dinçer ile birlikte ilimizde devam eden ve planlanan projeleri görüşmek üzere, Karayolları Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu beyi ziyaret ettik. Genel Müdürümüzden sorunlarımızın çözümü için gerekli desteği vereceklerinin sözünü aldık. Kendilerine sıcak misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Şehrimizin eksiklerini tamamlamaya ve problemlerini çözmeye devam edeceğiz” diye konuştu. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı