2021 yılı yatırımları değerlendirildi

2021 yılı yatırımları değerlendirildi

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında; Vali Yardımcısı Mustafa Duruk, yatırımcı kuruluşları bölge ve il müdürleri, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanlarının katılımıyla yapıldı.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen 2022 yılının 1’inci toplantısında 2021 yılı yatırımlarının genel değerlendirilmesi yapıldı. Aydoğdu toplantı açılışında yaptığı konuşmada, 2021 yılı aralık sonu itibariyle; 15 kurum ve kuruluşun 2021 yılı yatırım programında yer alan 212 adet projenin toplam bedelinin 2,6 milyar lira olup bunun yüzde 20’sinin önceki yıllarda harcandığını söyledi. 2021 yılı yatırım programı ödeneklerin toplamının 433 milyon lira olduğunu ifade eden Vali Aydoğdu;  aralık ayı sonu itibariyle bu projelere 365 milyon harcanarak yüzde 84 nakdi ve kümülatif olarak ortalama yüzde 75 fiziki gerçekleşme sağlandığını söyledi.Yatırım programında yer alan 212 adet projeden 146’sının inşaatı tamamlanırken, 42’si inşaat/uygulama aşamasında, 24’ünün ise yatırım ihale ya da proje aşamasında olduğunu bildiren Vali Aydoğdu; toplantı katılımcılarını yatırım ve projeler ile yürütülen hizmetlerde işbirliği ve koordinasyonun önemini belirtti. İlgili kurumların bu konuda aksamaya meydan vermemesini istedi.

Toplantıda yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri, Aksaray’da yürütülen yatırım ve projelerle ilgili sunum yaparak kurula bilgi verdi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı