​23 NİSAN REKTÖRLERİ SPOR VE ÇEVREYE DİKKAT ÇEKTİ

​23 NİSAN REKTÖRLERİ SPOR VE ÇEVREYE DİKKAT ÇEKTİ


‘Ülkemizin geleceği için 
iyi birer insan olmalıyız’
 


Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, çocukların derslerinde başarılı olması kadar, spor ve kültür-sanat alanlarında da kendilerini geliştirmeleri gerektiğini ifade etti.
 
23 Nisan münasebetiyle düzenlenen törende bu yıl, Rektörlük Makamına temsili olarak Taptuk Emre Ortaokulu’ndan dört öğrenci geçti. Beşinci sınıf öğrencisi Ecrin Gedik, yedinci sınıf öğrencisi Yusuf Emre Atak ve sekizinci sınıf öğrencileri Serdar Güney ile Pembe Rabia Öztürk, temiz çevre ve spor konusunda mesajlar verdi. Çeşitli kademe sınavlar nedeniyle öğrencilerin genel manada yoğun bir tempoda çalıştıklarını ve kendilerine en çok “Bugün kaç soru çözdün?” şeklinde sorular sorulduğunu belirten ASÜ Rektörü, “Çok soru çözmek ve derslerde başarılı olmak elbette önemli. Ancak iyi insan olmak, derslerdeki başarıyı spor ve kültür-sanat alanlarında göstermek de hayatımız açısından çok değerli. Biz çocuklarımızı çok önemsiyoruz. Onların akademik olarak başarılı olması derslerine iyi çalışmalarından geçiyor. Kendimizi bedeniolarak da geliştirmeliyiz; bu da sporla mümkün olabilir. Öte yandan kültür-sanat faaliyetleri de bizleri ruhi olarak geliştirir. Tüm bu alanlarda gelişirken, iyi birer insan da olmalıyız. Ülkemizin ve hepimizin geleceği, bu niteliklerdeki çocuklarımızla çok daha güzel olacaktır” dedi.
 
Okul Müdürü Erol Şahin, Matematik Öğretmeni Tuğba Altınkaya ve Rehber Öğretmen Sinem Yalçın’ın da katıldığı ziyaret, çiçek takdiminin ardından sona erdi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı