2’nci OSB’ye bakanlık onayı çıktı

2’nci OSB’ye bakanlık onayı çıktı

Sultanhanı, Eskil ve Ortaköy İlçelerine kurulacak organize sanayi bölgeleriyle ilgili ilk sevindirici haber Sultanhanı ilçesi için duyuruldu. Aksaray Sultanhanında kurulacak 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için bakanlık onayı çıktı. “Aksaray Sultanhanı 2. OSB” ismiyle tescillenecek yeni OSB için 15 kişinin yer alacağı müteşebbis heyetinin oluşturularak bakanlığın bilgilendirilmesi istendi.
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu;  Sultanhanı’nda 93 hektar alana sahip olacak OSB ile Aksaray’ın kaderinde iyi anlamda bir kırılma yaşanacağını, bölgede yatırım yapmak isteyen önemli sayıda yatırımcının bulunduğunu söyledi.
Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında; Vali Yardımcısı Mustafa Duruk, Sultanhanı Kaymakamı Hasan Hüseyin Alpaslan, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, Aksaray Ticaret Odası Genel Sekreteri Mustafa Murat Yılmaz, Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürü Refik Tezcan’ın katılımlarıyla toplantı gerçekleştirildi.  Toplantıda çalışma takvimi ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. Müteşebbis heyeti üye dağılım sayısının belirlendiği toplantıda Aksaray Sultanhanı 2. OSB ile ilgili yürütülecek iş ve işlemlerin ivedilikle yapılması kararlaştırıldı.
AKSARAY 10 YIL İÇİNDE DAHA İYİ YERDE OLACAK
Vali Hamza Aydoğdu gelecek 10 yıla dikkat çekerek Aksaray’ın çok farklı bir konumda olacağını söyledi.  Aksaray Organize Sanayi Bölgesinin sürekli genişleme alanları ilave edilerek toplamda 1298 hektar alana ulaştığını 575 adet sanayi parselinden 556’sının tahsis edildiğini söyledi. 17 farklı sanayi alında 251 firmanın üretim yaptığını kaydeden Vali Aydoğdu Aksaray OSB’de yaklaşık 12.000 kişinin de istihdam edildiğini belirtti.
Mevcut OSB genişleme alanlarında fabrika inşaatlarının devam ettiğini vurgulayan Vali Aydoğdu şöyle konuştu: “Aksaray’ın yatırım avantajlarından yararlanmak isteyen yatırımcılar bizden arsa talebinde bulunuyor. Bu noktada yeni yatırım alanları oluşturulması amacıyla Sultanhanı, Eskil, Ortaköy ilçelerimizde OSB kurulması için girişimlerde bulunarak çalışmalar başlatılmıştı. Yakından takip ettiğimiz yeni OSB kurulması konusunda ön onayı bakanlıkça verilen yerlerden olan Sultanhanı İlçemizde 2. OSB’nin kurulması onayı verilerek müteşebbis heyeti oluşturulması ile ilgili sona gelindi. 15 kişiden oluşacak heyetin oluşturulması en kısa sürede tamamlanarak yönetim kurulu oluşturulacak.”
Sultanhanı ilçesinde kurulacak Aksaray Sultanhanı 2. OSB ile Aksaray’ın kaderinde bir kırılma olacağın ifade eden Vali Aydoğdu,  “Aksaray tarımda,  turizmde başlattığı gelişimi sanayide de devam ettirecek. Kent 10 yıl içinde daha iyi yerde olacak. Aksaray bizim ortak değerimiz, bugün çok mutlu olduğum bir gün hayırlı olsun. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı