​‘’3 Mayıs Türk Milletini sevmenin günü’’

​‘’3 Mayıs Türk Milletini sevmenin günü’’

Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, ‘’3 Mayıs Türkçülük Günü’’ münasebetiyle yazılı bir açıklama yayımladı.
Milletvekili Erel,’’ 3 Mayıs Türkçülük Günü bir millete ait olabilme şuurunun günüdür dedi’’. Erel mesajının devamında ‘’3 Mayıs Türkçülük Günü 5000 yılı aşkın tarihi ile insanlığa milliyeti ve milliyet kavramlarını öğreten büyük TÜRK Milletini sevmenin günüdür. 3 Mayıs Türkçülük günü; dilde, fikirde, işte birlik olabilme sevdalısı yüreklerin günüdür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu coğrafyada yaşayan etnik ve dini ne olursa olsun, herkesi Türk olarak kabul eden bir kültüre ve geleneğe sahibiz. Bu kültür ve geleneğin doğrultusunda hep birlikte biz Türk milletini oluşturmaktayız. Dolayısıyla bu ülkedeki ‘Türküyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle biz hep birlikte büyük TÜRK milletiyiz, diye biterse bir anlam kazanır. Aksi takdirde ayrışmanın ve parçalanmanın önü açılır. 3 Mayıs Türkçülük günü gelenekten geleceğe Ziya GÖKALP, Hüseyin Nihal ATSIZ, Mümtaz TURHAN, Erol GÜNGÖR, Zeki Velidi TOGAN, Alparslan TÜRKEŞ ve daha nice fikir ve siyaset adamını Türk Milletinin maddi varlığında buluşturmuş, ülkenin bölünmez bütünlüğü var olma adına sönmez bir inanç meşalesi yakmıştır. Türk Milletini, şanlı mazisinden, onurlu geleceğe, her türlü engelleme ve zorluğa rağmen, her şeyi göze alarak taşıyacak milliyetçiler olacaktır. Türk Milliyetçileri şartlar ne olursa olsun; ülkemizin birliği, dirliği ve refahı için daima dün olduğu gibi bugünde çalışacaktır. Biz Türk’üz, tarihimize ve en yakın mazimize dayanarak Türk’üz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız. Biz kimi zaman Derviş Yunus, Kimi zaman Yavuz, kimi zamanda surda bayrağı düşürmeyen Ulubatlı Hasan’ız. Rehberi İki cihan güneşi Hz Muhammet(sav) kaynağı, ilhamı düsturu Kur’an olan TÜRK’ÜZ. Selam olsun bayrağı nesilden nesille aktaranlara.  Türk milliyetçileri olarak atalarımızdan aldığımız şanlı bayrağı gelecek nesillere ulaştırmak için gururla taşıyıp Türk milletinin birliğinin, beraberliğinin ve bölünmez bütünlüğünün savunucusu olacağız. 3 Mayıs Türkçüler gününde başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Başbuğ Alparslan Türkeş olmak üzere Türk milletine hizmet etmiş olan Türkçülük bayrağını yücelten, gönül erlerini; rahmet, minnet, şükran ve saygıyla anıyorum. Ruhları şad olsun, mekânları cennet olsun! 3 Mayıs Türkçüler günü Büyük Türk Milletine kutlu olsun! Ne mutlu Türk’üm diyene’’ ifadelerini kullandı. (Haber Bülteni)
 
 
                                                                                                                             
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı