‘3 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi desteği genişletilmeli’

‘3 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi desteği genişletilmeli’

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, KOSGEB tarafından imalatçı, bilişim ve yenilikçi firmalara yönelik olarak 3 yıl geri ödemesiz ve faizsiz verilen desteklerin genişletilmesi noktasında Aksaray İş Dünyası adına çağrıda bulundu.
Pandemi döneminin ekonomik olarak en ağır etkisini tam kapanma döneminde yaşandığının altını çizen ATSO Başkanı Göktaş, yaptığı açıklama da “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın KOSGEB aracılığıyla imalatçı, bilişim ve yenilikçi firmalara yönelik olarak 3 yıl geri ödemesiz ve faizsiz verilen destekler şüphesiz iş dünyamız açısından memnuniyetle karşılanmıştır. Fakat bilinmesini istiyoruz ki tam kapanmanın en ağır etkilerini hizmet, toptan ve perakendeciler olmak üzere birçok küçük işletmeler yaşamıştır. Bugün yüzlerce mikro işletme tam kapanmadan dolayı karamsar bir düşünceye sahiptir. Bu karamsarlığı ortadan kaldırmanın devlet yetkililerimizin elinde olduğunu biliyor ve gerekli adımları atacaklarına inanıyoruz. Bu zor günlerden hizmet, toptan ve perakende alanındaki işletmelerimize destek olmaz isek kapanmanın hasarlarını çok fazla bir şekilde görebiliriz. Aksaray İş Dünyası olarak çağrımızı yeniliyor ve 3 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi desteğinin genişletilerek belirttiğimiz sektörlere ve en ağır etki yaşayan sektörlere de yayılmasını diliyoruz. Bugüne kadar pandemi döneminde işletmelerin yanında olduklarını ve taleplerimizi dinleyerek en iyi şekilde çözüm yolları bulan devlet yetkililerimizin bu çağrımızı da dikkate alacağını ve gerekli tüm adımları atacaklarına canı gönülden inanıyor zor günlerin bir an önce bitmesini diliyoruz” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı