​‘3 yıl içerisinde tüm köylerin yolunu bitireceğiz’

​‘3 yıl içerisinde tüm köylerin yolunu bitireceğiz’

Ak Parti heyeti köy ziyaretlerine devam ediyor. Belde ve köy ziyaretlerinde kendilerine gelen en fazla talebin yollar olduğunu aktaran AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, 3 yıl içerisinde tüm köylerin yollarını standartlara uygun olacak şekilde bitireceklerinin müjdesini verdi.
Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, İGM Başkanı Mehmet Tüzün, Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk ve il yönetimi ile Aksaray’ı karış karış gezen Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, köylere yapmış oldukları ziyaretlerde en çok talebin yollarla ilgili olduğunu aktardı.

‘YOL YAPIMI KONUSUNDA
 SEFERBERLİK İLAN ETTİK’

 Şuana kadar 100’ün üzerinde köyde, 7 ilçe ve beldelerde muhtarlar, köy temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldiklerini aktaran Altınsoy, “Yapmış olduğumuz ziyaretlerde vatandaşlarımız ağırlıklı olarak yolların yapımı konusunda bizlerden destek istediler. Bizlerde gerekli notlarımızı aldık, Valimiz, Milletvekillerimiz ve İl Özel İdaremizle görüşerek yol yapımı konusunda seferberlik ilan ettik. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde tüm köy yollarımızın yapımını bitirmek istiyoruz. Bu yıl İl Özel İdaremiz hem kendi taş ocağını açtı, hem de sıcak asfalt plenti alımını gerçekleştirdi. Önümüzdeki yıldan itibaren de öncelikli yollarımızda sıcak asfalt çalışmalarına hız vereceğiz. 2021 yılı İl Özel İdaresi ve KÖYDES bütçesi ile merkez ve 7 ilçemizde; 250 km 3 kat satih kaplama, 120 km 2. Kat satih kaplama yol olmak üzere toplamda 370 km yol yapacağız. Otoban yapımı sebebi ile bozulan 130 km yolun da yapılması ile bu yıl Aksaray’ımızda toplam da 500 Km yol yapılmış olacak. Bu çalışmalar esnasında desteğini esirgemeyen Valimiz Hamza Aydoğdu’ya, Milletvekilimiz Cengiz Aydoğdu’ya, İGM Başkanımız Mehmet Tüzün’e, Genel Sekreterimiz Yüksel Çelik ve İl Özel İdare personeline teşekkür ederim” dedi.

‘ÖNCELİKLERİMİZİN BAŞINDA
 KÖY YOLLARIMIZ VAR’

Tüm köylerin modern ve sorunsuz olmasını istediklerini ifade eden Milletvekili Cengiz Aydoğdu, “Köy ziyaretlerimizde vatandaşlarımızla bir araya gelerek istişarelerde bulunuyor, taleplerini dinliyoruz. Bu taleplerinin yerine getirilmesi ve hizmet halkamızın genişletilmesi için çalışıyoruz. Köylerimizin sorunlarını anında çözmek, alt ve üst yapı problemlerinin büyük çoğunluğunun çözüldüğünü görmek bizleri mutlu ediyor. Şimdi önceliklerimizin başında köy yollarımız var. Bütün köy yollarımızın standartların üzerinde olmasını arzu ediyoruz. İnşallah 3 yıl içerisinde tüm köy yollarımız tamamlanmış olacak” diye konuştu.(Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı