30 YILLIK ASBEST BORULAR DEĞİŞİYOR

30 YILLIK ASBEST BORULAR DEĞİŞİYOR


 
“Hedefimiz sağlıklı 
ve kaliteli alt yapı”
 


 
Aksaray Belediyesi,kaliteli ve kesintisiz içme suyu hizmeti sunmak için mevcut bulunan eski asbest boruları yer altından çıkartarak onların yerine daha sağlıklı ve kaliteli Polietilen boru döşüyor. Ayrıca yeni yağmur suyu hattı çalışmaları da devam ediyor.
 
Aksaray genelindeki içme suyu şebekesindeki asbestli boruların değişimi tüm hızıyla devam ediyor. Aksaray Belediyesi Su Ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalarda 2019 yılında şehir merkezinde yaklaşık 8 kilometrelik asbestli borunun değişeceği belirtildi. Yaklaşık 30 yıl önce döşenen asbestli borular yüzünden sık sık su kesintisi yaşayan şebeke sularında, yapılan çalışma sonrası hem sağlıklı su tüketmesi hem de kesinti ve basınç sorunlarının minimuma indirilmesi hedefleniyor
 
Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Taşpazar Mahallesinde yapılan altyapı çalışmalarını yerinde inceledi.İnceleme sırasında Mahalle Muhtarı Zeki Alpar’da hazır bulundu.
 
Taşpazar Mahallesi Muhtarı Zeki Alpar yıllardır yapılamayan hizmeti Başkan Evren Dinçer’in gerçekleştirdiğine dikkat çekerek “ Öncelikle mahallemizde yapılan altyapı çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımıza çok Teşekkür ederim. Bu altyapının yapılması elzemdi. Sağolsun Başkanımız bu sorunumuzla ilgilendi.Emeği geçen herkese ayrı ayrı Teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu ve memnuniyetini dile getirdi.
 
Başkan Evren Dinçer ise Aksaray belediyesi olarak şehrin altyapı sorunlarına çözüm üretmeye çalıştıklarını ve bu konuda gece gündüz çalıştıklarını kaydetti.
 
Başkan Dinçer konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “ Taşpazar mahallemizdeyiz. Şehrimizin altyapı eksikliklerine ilişkin sorunlara yerinde görerek müdahale ediyoruz.Çözüm üretiyoruz. Asbestiçme suyu borusu ile yağmur suyu hattına ilişkin değişim işlemini gerçekleştiriyoruz. Şehir genelinde hala asbest boru kullanımı devam etmekte. Yeni su projemizi hayata geçirmeden önce tüm ekiplerimizle beraber bu asbest boruları şehrimizde değiştirip, yeni modern sağlığa uygun borularla tesis etmek istiyoruz.Bu sayede su arızalardan kaynaklı kesintilerde tarih olmuş olacak. Amacımız görev süremiz boyunca şehir genelinde bulunan asbest boruların tamamını değiştirmek. Vatandaşlarımıza bu borulardan su içirmeyeceğiz. Çünkü bu borular sağlığa zararlı, su arıtma merkezimizden aslında kaliteli ve yüksek debili çıkan içme suyu, musluklara ulaşıncaya kadar bu asbest borular yüzünden ciddi oranda kayba uğruyor. Aynı zamanda bu asbest borular suyun tat ve kokusunu etkiliyor. İnşallah çalışmalarımızı bu konuda yoğunlaştırarak en kısa zamanda alt yapımızı bu borulardan kurtaracağız. Su ve kanalizasyon işleri müdürlüğü personellerimiz gece gündüz özveri ile çalışıyor. Ben kendilerine teşekkür ediyorum.Yapacağımız çalışmalarla şehrimizi daha sağlıklı daha güzel daha yaşanılır bir kent haline getirmek için elimizden gelen gayreti sürdürüyoruz ” dedi.
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı