7’den 70’e herkese kitap okumayı sevdirdiler

7’den 70’e herkese kitap okumayı sevdirdiler

OZANCIK KÖYÜNDE GÖREV YAPAN ÖĞRETMEN ÇİFT BAŞLATTIKLARI KAMPANYA İLE TÜM KÖYE OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRDILAR

Aksaray’ın Ortaköy Ozancık İlkokulu Müdürü Mehmet Ali Altınok ve eşi öğretmen Ayşen Altınok, öğrencilerin yanı sıra köydeki bulunan kahvehanelerde başlattığı kampanyalarla kitaplık kurarak okumayı 7’den 70’e herkese sevdirdi.
Okul müdürü Altınok, “Okulumuzdaki kütüphaneye yeni kitaplar aldık. Kitap okuyacak kişiler, kitabın arkasındaki barkodu okutup istedikleri kitabı alabiliyorlar. Köydeki kıraathane işletmecileri ile görüşüp oraya da mini bir kitaplık kurduk. Kıraathanede çayını yudumlayan köylülerimize kitap okumayı sevdirdik. Sürekli yeni kitaplar getiriyoruz. Bu sayede köyümüzde 7’den 70 herkesi kitapla buluşturduk. Kitap sayımızı arttırıp köyde daha fazla kişiyi kitaplarla buluşturmak istiyoruz” dedi.
‘OKUL BAHÇESİNE METEOROLOJİ
 İSTASYONU KURDUK’
Okuldaki sosyal aktiviteleri artırmak için projeler yaptıklarını belirten Altınok, “Öğrencilerimizle beraber kurduğumuz Ozancık radyosu internet üzerinden Türkiye geneline yayın yapıyor. Burada yalnızca bant yayını yapmıyoruz. Öğrencilerimiz canlı yayınlar yaparak, kendilerini ifade edebilme fırsatı yakalıyorlar. Bu şekilde iletişimleri oldukça güçlendi. Bir köyden tüm Türkiye'ye ulaşabileceklerinin farkına da vardılar. Köylülerimiz genel olarak çiftçilik ve hayvancılık ile uğraştığı için okul bahçesine meteoroloji istasyonu kurduk. Bu istasyondan tüm köy halkı anlık veriler alabiliyor. Bunun yanında kısa süre içinde kanatlı bakım ünitemizi de faaliyete geçireceğiz” diyerek yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı