AFAD STK’ları bilgilendiriyor

AFAD STK’ları bilgilendiriyor

Aksaray Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne (AFAD) bağlı Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinin işleyişi ve uygulamaları ile AFAD il müdürlüğünün görev ve çalışmaları, müdahale kapasitesi hakkında Aksaray’da bulunan Sivil Toplum Temsilcileri (STK) bilgilendirildi.
Bilgilendirme toplantısına Aksaray Vali Yardımcısı Mustafa Türkcan Aksaray Afet Müdürü Cezmi Türkmen ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.
Aksaray İl Afet Müdürü Cezmi Türkmen; “Burada 2018 yılında kurduğumuz afet acil yönetim merkezimiz var. Daha öncede vardı ama bilişim bakımından zayıftık şimdi bilişimi de güçlendirdik. Bilgisayarlarımızı falan kurduk burada şuanda 21 tane hizmet grubu görev yapabilecek şekilde seviyeye geldik. İnternetimi uydudan alıyoruz zaten internet kesilme durumu söz konusu değil. Kesintisiz internet kullanıyoruz. Dolayısıyla afetleri daha aktif daha hızlı yürüteceğimiz gibi afetlerde yaptığımız bütün işlemlerde kayıt altına alacağız. Yani geri dönerek yaptığımız işlemleri çek edebileceğiz yani kontrol edebileceğiz hataları çok bariz şekilde görebileceğiz burada ve bizim kontrolümüzde olacağı için bütün kurumlar burada olacak bizim kontrolümüzde olacağı için anında müdahale edebileceğiz.” dedi. (Haber Merkezi )

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon