AFAD vatandaşları bilgilendiriyor

AFAD vatandaşları  bilgilendiriyor

1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle Acil Afet Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından sergi düzenlendi. 15 Temmuz Milli İrade Meydanında gerçekleştirilen sergide kurtarma, müdahale, yangın, deprem ve diğer afet durumlarında kullanılan araç ve gereçlerin tanıtımı yapıldı. Burada bir açıklama yapan AFAD Müdürü Cezmi Türkmen, amaçlarının vatandaşlara teçhizatları tanıtmak, AFAD'ın nelere müdahale edebileceğini göstermek olduğunu söyledi. Türkmen, " 1-7 Mart arasında kutlanan Deprem Haftası nedeniyle bir etkinlik düzenledik. Bir hafta boyunca sürecek etkinliğimizde sergi açarak burada müdahalede kullandığımız araç, gereç ve malzemeleri vatandaşa tanıtıyoruz” diye konuştu.
BAŞKAN DİNÇER, AFAD MÜDÜRLÜĞÜNÜN SERGİSİNİ ZİYARET ETTİ
Belediye Başkanı Evren Dinçer, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünün 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla 15 Temmuz Milli İrade Meydan’ında düzenlemiş olduğu sergide incelemelerde bulundu.
Aksaray İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü, 15 Temmuz Milli İrade Meydan’ında arama ve kurtarmada kullanılan araç ve gereçlerin tanıtımı için sergi açtı. Belediye Başkanı Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk ile birlikte AFAD Müdürlüğünün açtığı açık hava sergisini ziyaret etti. Ziyarette, Aksaray İl Afet ve Acil Durum Müdürü Cezmi Türkmen, olası afet ve acil durumlar için her türlü teknolojik donanıma sahip olduklarını anlatarak araç-gereç ve teçhizatları tanıttı.
AFAD’ın deprem, sel, çığ, heyelan gibi afetlerin yanı sıra toplumsal olaylarda aktif rol aldığını belirten AFAD Müdürü Cezmi Türkmen, diğer kurumlarla koordineli bir çalışma yürütüp yangın ve kaza durumlarında AFAD ekiplerin arama ve kurtarmaya eşlik ettiğini açıkladı. Belediye Başkanı Evren Dinçer, ülkemizin deprem kuşağında yer aldığını hatırlatıp: “AFAD doğal afet durumlarında anında müdahale ederek büyük başarılara imza atıyor. Sergide bulunan araç, gereç, ekipman ve teçhizata baktığımızda AFAD’ın teknolojik donanıma sahip ve tecrübeli bir ekibe sahip olduğunu görüyoruz. AFAD aynı zamanda birçok toplumsal olaylarda aktif rol alıyor. İnsanlarımızın can ve mal güvenliğini koruyarak riski en az seviyede tutuyor. AFAD ekiplerimize, göstermiş olduğu üstün başarıdan dolayı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı