​AHİKA teknik destek programını ilan etti

​AHİKA teknik destek  programını ilan etti

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) 2020 Yılı Teknik Destek Programı, itibarıyla ilan edildi. Program kapsamında kullandırılacak destek miktarı toplam 1 milyon 500 bin TL olacak.
Program, Turizm Yönetim Danışmanlığı başlığında;turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin sürdürülebilirlik kapsamında kurumsal ve yönetimsel becerilerinin geliştirilmesi ve verimliliklerinin artırılmasını amaçlıyor.
İmalat Sanayi Yönetim Danışmanlığı başlığının amacı ise imalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin kurumsal ve yönetimsel becerilerinin geliştirilmesi, kaynak, hammadde ve işgücü verimliliğinin artırılması olarak belirlendi.
Ayrıca programa, TR71 Bölgesinde kayıtlı bulunan ve 24 Haziran 2018 Tarih ve 2018/11828 Sayılı “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Tanımında Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile düzenlenen KOBİ tanımına uyan işletmeler başvuruda bulunabilecek.
Destek süresinin en fazla 6 ay olacağı programın son başvuru tarihleri; Eylül-Ekim Dönemi için, 31.10.2020 tarihi saat: 00:00 Kasım-Aralık Dönemi için ise, 31.12.2020 tarihi saat: 17:00 olacak. Programla tüm ayrıntılara ise, www.ahika.gov.tr internet adresindeki “Açık Destek Programları” bölümünden ulaşılabilecek. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı