AHİKA toplantısı Nevşehir’de yapıldı

AHİKA toplantısı  Nevşehir’de yapıldı


Ahiler Kalkınma Ajansı aylık olağan yönetim kurulu toplantısı Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı.


Ahiler Kalkınma Ajansı aylık olağan yönetim kurulu toplantısı Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı.
Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Nevşehir Valisi İlhami Aktaş başkanlığındaki toplantı Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri Valilerinin yanı sıra Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol’un katılımıyla gerçekleştirildi.
Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Nevşehir Valisi İlhami Aktaş toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Geride bıraktığımız dönemde; 2019 Yılı Temmuz-Ağustos Dönemi Teknik Destek Programı kapsamında 52 proje başvurusu alınmış, 41 tanesi başarılı bulunarak sözleşme imzalanmıştır.
Geçtiğimiz dönem gerçekleştirilen bir diğer faaliyet ise; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, 5-6 Ağustos 2019 tarihlerinde Kalkınma Ajansları Eğitim ve Çalıştay Programı’nın Ajansımız binasında organize edilmesi olmuştur.
Geçtiğimiz dönem dikkat çeken çalışmalardan biri de; Kalkınma Ajansları 2019 Yılı Mesleki ve Teknik Eğitim Teması, Usta-Çırak Buluşmaları faaliyeti kapsamında, Kırşehir, Kırıkkale, Niğde ve Nevşehir’den Mesleki ve Teknik Liselerin ilgili alanlarından öğrenciler Mercedes-Benz Türk A.Ş. Aksaray Kamyon Fabrikası ziyaret etmişlerdir.
Ulaştırma Sektörel Operasyon Programına sunulmak üzere, Kırıkkale Belediyesi ve Ajansımızca hazırlanan “Toplu Taşımayı Kullanın, Geleceği Kurtarın” projesi, program otoritesi tarafından idari ve uygunluk ile birlikte içerik kontrolüne tabi tutulmuş, yapılan puanlandırmaya göre öncelikli projeler arasında yer almaya hak kazanmıştır. Söz konusu projenin toplam bütçesi 3.956.000,00 €’dur.
Ulaştırma Sektörel Operasyon Programına sunulmak üzere, Niğde Belediyesi ve Ajansımızca hazırlanan “Niğde Belediyesinin Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik” projesi, program otoritesi tarafından idari ve uygunluk ile birlikte içerik kontrolüne tabi tutulmuş, yapılan puanlandırmaya göre öncelikli projeler arasında yer almaya hak kazanmıştır. Söz konusu projenin toplam bütçesi 500.000,00 €’dur.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan, Avrupa Birliği ve ülkemiz eş-finansmanıyla oluşturulan Rekabetçi Sektörler Programına Ajansımız tarafından sunulan “AHİKA İş Mükemmeliyet Merkezi” projesi başarılı bulunarak ilk aşamayı geçmiştir.
Ayrıca, 19 – 21 Eylül 2019 tarihinde Ankara’da düzenlenen Coğrafi İşaretler Zirvesine katılım sağlanmıştır. Öte yandan; Aksaray ilinde tekstil sektöründe faaliyet göstermekte olan işletmelere yönelik Ticaret Bakanlığının Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Programı hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir” (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı