​AKSARAY BELEDİYESİNDEN ÖNEMLİ DUYURU

​AKSARAY BELEDİYESİNDEN ÖNEMLİ DUYURU


 
‘Süreç takibimizde’
 


Aksaray Belediyesi’nden yapılan duyuru ile Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’nde bir takım uygulamaların durdurulduğu aktarıldı. Yapılan açıklamada: “03.07.2017 tarih ve 30113 sayılı Resmî Gazete yayımlanan Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin toplamda 10 madde ve 37 fıkrası, Danıştay 6.Dairesi kararına istinaden yürütmesi durdurulmuş olup, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belediyemize tebliği yapılmıştır.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Danıştay 6.Dairesinin yürütmeyi durdurma kararına itirazı yapılmış olup, hukuki süreci takip edilmektedir.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile konunun alternatif çözümleri noktasında, Aksaray Belediyesi tarafından görüşmeler yapılmakta olup, süreç yakinen takip edilmektedir.
Konu ile ilgili ayrıca, Yönetmeliğin eski hükümlerine göre Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından ruhsat incelemeleri aralıksız devam ettirilmekte olup, bekleyen dosyaların eksikleri tamamlanması akabinde, Yapı Ruhsatı vermeye hazır halde bekletilecektir.
Gelişen süreçte olası mağduriyetlerin giderilmesi adına, Belediyemiz tarafından inisiyatif alma anlamında, hukuki zemini oluşturulacak Plan Notu çalışmaları da ayrıca devam etmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”denildi.  (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı