ASÜ 'İç Anadolu Kariyer Fuarı'nda

ASÜ

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Kayseri’de Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinatörlüğünde ve Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen ‘İç Anadolu Kariyer Fuarı’na katıldı.

ASÜ'nün de aralarında bulunduğu 13 üniversitenin paydaşlığında Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen İç Anadolu Kariyer Fuarına (İKAF'22) 16-17 Mart 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi. 226 işveren firmanın yer aldığı ve 85'ten fazla etkinliğin gerçekleştirildiği fuarı 20 binden fazla öğrenci ziyaret etti.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ile birlikte paydaş üniversitelerin rektörleri ve akademisyenlerin katılım sağladığı fuarda ASÜ İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Selahattin Çavuş ‘Haberde Yapay Zekâ ve Robot Gazetecilik’, İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Gökhan Gültekin ‘Dijital Toplum ve Sinema’, Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Melayib Bilgin, ‘Küresel Isınma ve İklim Değişikliği Etkileri’, Mühendislik Fakültesi araştırma görevlisi Beyza Nur Akşit ‘Yapay Zeka ve Robotik’ konulu konferansla katılımcılara bilgiler verdi.

Fuarın çok faydalı olduğunu söyleyen Rektör Yardımcısı Ayhan Özçifçi, “Oldukça kapsamlı bir şekilde organize edilen fuar öğrencilerimize kariyerleri açısından çok önemli katkılar sağladı” dedi.

İKAF’22 kapsamında ASÜ tarafından tanıtım standı kuruldu. Standı ziyaret eden öğrencilere, ASÜ Kariyer Merkezi Müdürü öğretim görevlisi Seyfullah Gümüşok tarafından yüksek lisans ve doktora eğitimleri hakkında bilgi verildi.

Foto-Haber:Sümeyye ÇALIŞKAN

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası