ASÜ-KOP işbirliğindeki projeler yerinde incelendi

ASÜ-KOP işbirliğindeki projeler yerinde incelendi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, tarım ve hayvancılık sektörünün ülke açısından stratejik bir öneme sahip olduğunu belirterek, bu hususta yapılan çalışmalara üst düzeyde katkı sunmanın gayretinde olduklarını söyledi.
Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (KOP) Başkanı Mahmut Sami Şahin ve Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Tongur, Rektör Şahin’i ziyaret etti. ASÜ-KOP işbirliğine ilişkin istişarelerin yapıldığı ziyaretin ardından, yürütülen projeler yerinde incelendi. Bu kapsamda ilk olarak tamamlanma aşamasına gelen Embriyo Transferi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezine geçen heyet, projenin şehir, bölge ve ülke açısından önemine dikkat çekti. Burada kısa bir açıklama yapan ASÜ Rektörü Şahin, tarım ve hayvancılık sektörünün stratejik önemine vurgu yaparak, “Merkezimiz gerek fiziki ve teknolojik donanımı gerekse bilimsel çalışmalara ve saha uygulamalarına katkısı ile son derece ehemmiyetli bir noktada duruyor. Uluslararası standartlarıyla üniversiteler arasında bir ilki temsil eden Merkezimiz, akademik çalışmaların yanı sıra, et ve süt verimi bakımından yüksek kalite hayvan ırklarının yetiştirilmesi amacına uygun biçimde faaliyet gösterecek. Bu durum, doğrudan ve dolaylı şekilde ülkemizin refahına da önemli katkılar sunacaktır” dedi. Merkez içerisinde sperma ve kök hücre laboratuvarları, depolar, sterilizasyon alanı, barınak, idari ve teknik personel çalışma odaları gibi donatılar yer alıyor. Buradaki incelemelerin ardından heyet, Aksaray Üniversitesi KOP Spor Kütüphanesi’ni yerinde gördü. Sporun teşvik edilmesi, spor ve olimpiyat tarihinin öğrenilmesi, sertifikalı eğitimlerin verilmesi ve spor okur-yazarlığının artırılması konusundaki faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla kurulan Kütüphane, ASÜ’nün spor ve sağlık alanındaki ihtisaslaşma çalışmalarının da somut bir çıktısı olarak dikkat çekiyor. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı