ASÜ-TEKNOPARK kurucu heyet protokolü imzalandı

ASÜ-TEKNOPARK kurucu  heyet protokolü imzalandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) bünyesine kurulması planlanan ASÜ-Teknopark için Kurucu Heyet Protokolü imzalandı. Aksaray Valiliği, Aksaray Belediyesi ve ASÜ arasında imzalanan protokolle, şehir ve ülkenin üretim gücüne katma değer sağlamanın ötesinde, bilgi temelli yeni bir üretim kültürünün de inşa edilmesi amaçlanıyor.
Konuyla alakalı olarak gerek ASÜ’de gerekse şehirde bir süredir çeşitli çalışmalar yapıldığını, Bakanlıklar başta olmak üzere farklı kurumlarla görüşmeler gerçekleştirildiğini ve 2019 yılında bir heyetin ASÜ’ye gelerek saha incelemelerinde bulunduğunu anımsatan Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, anlamlı adımlarla ilerlendiğini söyledi. Valilik, Belediye ve Üniversite arasında kurucu heyet protokolü imzalandığını ve böylece Teknoparkla ilgili sürecin yeni bir aşamaya geçtiğini kaydeden Şahin, “Heyet, Teknopark kuruluş çalışmalarını icra edecek. Üniversite-Sanayi-Kamu işbirliğinin çok daha somut bir çerçevede değerlendirilebilmesi açısından bu yeni gelişme son derece heyecan ve umut verici. Teknolojik bilgi üretimi, bu bilginin üretime dönüşmesi, kalite standartlarının yükselmesi, rekabet gücünün artması, teknolojik uyumlanma, araştırma çalışmaları, girişimlerin ortak paydada toparlanması, yeni alanların ve pazarların oluşturulması… Teknopark, doğrudan ve dolaylı olarak şehrimizin ve ülkemizin aydınlık yarınlarına hizmet edecek ve tetikleyici bir güç olacaktır” dedi.
Rektör Şahin, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Sayın Valimiz Hamza Aydoğdu ve Sayın Belediye Başkanımız Evren Dinçer başta olmak üzere, çalışmaya başlangıç aşamasından buyana katkı sunan herkese çok teşekkür ederiz. Protokolün şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.”  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı