ASÜ Tıp’a dört anabilim dalında 11 asistan yerleştirildi

ASÜ Tıp’a dört anabilim dalında 11 asistan yerleştirildi

2022 yılı Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) Birinci Dönem Yerleştirme Sonuçlarına göre Aksaray Üniversitesi’ne (ASÜ) dört anabilim dalında 11 asistan yerleştirildi.

ASÜ’ye, ilgili dönemde Acil Tıp Anabilim Dalında dört, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalında bir, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalında iki ve Göz Hastalıkları Anabilim Dalında dört asistan yerleşti. Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, uzmanlık tıp eğitimlerinin niteliğinin her geçen yıl biraz daha arttığını söyledi. Yeni anabilim dalı sayısının da giderek arttırıldığına vurgu yapan Prof. Şahin, “2022 yılı ilk dönem tercih sonuçları birkaç açıdan dikkat çekici. Bunlardan ilki yerleşme taban puanları. Asistanlarımız Acil Tıp Anabilim Dalına 46.56, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalına 65.68, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalına 51.63 ve Göz Hastalıkları Anabilim Dalına 64,51 taban puanla yerleşmiş durumda. Öte yandan ASÜ gerek kendisi ile yaşıt gerekse çok daha kıdemli üniversiteler arasında tercih edilirliği üst noktalarda yer alan bir kurum haline geldi” dedi.

ASÜ Tıp Fakültesi’nin hem eğitim-öğretim hem de şehre sunulan sağlık hizmetlerine doğrudan katkı bağlamında kıymetli bir noktada durduğuna değinen Rektör Şahin, katkının geliştirilmesi adına titizlikle çalıştıklarının altını çizdi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası