ASÜ, akademik performansıyla dikkat çekiyor

ASÜ, akademik performansıyla dikkat çekiyor

 Aksaray Üniversitesi (ASÜ), akademik performans bakımından, University Ranking by Academic Performance (URAP) verilerine göre, listeye girebilen 111 Türk üniversitesi arasında ve devlet üniversiteleri içinde 51’inci sırada yer aldı.  
URAP, “2020-2021 Dünya Üniversiteleri” sıralamasını yayınladı. Türkiye genelinde ilk yüzde 50’lik dilimde yer alan ASÜ, ilgili listeye girerek, dünyanın da en iyi 3 bin üniversitesi arasına olma başarısını göstermiş oldu. Veriler incelendiğinde ASÜ’nün, 16.79 Makale Puanı, 36.16 Atıf Puanı, 12.83 Toplam Bilimsel Doküman Puanı, 29.09 Uluslararası İşbirliği Puanı, 27.41 Toplam Yayın Puanı, 16.77 Toplam Atıf Puanı Etkisi aldığı görülüyor. ASÜ’nün genel toplam puanı ise 139.04. Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, akademik bakımdan farklı platformlar tarafından oluşturulan listelere girme başarısı gösteren ASÜ’nün yükselişinin devam ettiğini söyledi. URAP’ın 2020-2021 verilerinde de ASÜ’nün dikkat çekici bir akademik performansa sahip olduğunun görüldüğünü kaydeden Şahin, “Üniversitemiz, listeye girebilen 111 Türk üniversitesi arasında, genel sıralamada 65’inci, devlet üniversiteleri arasında da 51’inci sırada yer alıyor. Dünya genelinde ise en iyi 3 bin üniversite içindeyiz. Biz, bu başarıları daha da arttırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.
URAP Dünya Sıralamasında, makale ve atıf, beş yıllık toplam doküman, AIT ve CIT, uluslararası işbirliği göstergelerinden oluşan puanlar kullanılıyor ve hesaplanan etki değerlerinin ardından liste oluşturuluyor. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı