ASÜ çalışmalarıyla yol gösteriyor

ASÜ çalışmalarıyla yol gösteriyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ), ‘Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip ilk devlet üniversitesi olarak bu alanda yaptığı çalışmalarla farklı üniversitelere de yol gösteriyor.
Konuya dair çalışmalar yapan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) temsilcileri, süreç detaylarına dair bilgi alışverişinde bulunmak üzere ASÜ’ye geldi.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi Başkanlığında düzenlenen toplantıda, Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi Belgesi çalışmalarının öncesi, sırası ve sonrasına ilişkin teknik detaylar görüşüldü.
‘BİREYSEL VE TOPLUMSAL
SAĞLIĞA POZİTİF BİR KATKI’
Belgenin, eğitim-öğretim ve sıklıkla kullanılan diğer tüm mekânlarda sağlanan temizlik standartlarındaki başarıyı temsil ettiğini ve bunu sağlayan ilk devlet üniversitesinin ASÜ olduğunu söyleyen Özçifçi, “Böyle bir başarıyı yakalamaktan dolayı mutluyuz. Bunu geliştirmek için görevlerimizi samimiyet ve ciddiyetle yerine getirmeye devam ediyoruz. Öte yandan üniversitemiz, bu alana dair yaptığı çalışmalarla farklı üniversitelere örnek oluyor ve süreçteki tecrübesiyle yol gösterici bir konumda bulunuyor. TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi Belgesi ile alakalı sürecin bütününe ilişkin bu tarz tecrübe paylaşımlarını, bireysel ve toplumsal sağlığa pozitif bir katkı olarak görüyoruz” diye konuştu.
Toplantıya ASÜ Kalite Koordinatörlüğü Yönetimi ile NÖHÜ Tıp Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Samancı Tekin, İdari Mali İşler Dairesi Başkan Vekili Kürşat Kılıç ve SKS Şube Müdürü Şule Ecemiş katıldı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı