ASÜ, dört farklı kuruluşun sıralama listesine girdi

ASÜ, dört farklı kuruluşun  sıralama listesine girdi

ASÜ, genç yaşına rağmen dört farklı listeye girme başarısı gösterdi ve 61’inci basamakta yer aldı

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) akademik performansının her yıl istikrarlı biçimde yükseldiğini, dünya genelinde çalışmalar yapan sıralama kuruluşlarının raporlarında da bu durumun görüldüğünü söyledi.

University Ranking by Academic Performance (URAP) Laboratuarı,  2021 yılında Türk Üniversitelerinin dünya genelindeki akademik performanslarını gösteren bir rapor hazırladı. İlgili raporda 203 Türk Üniversitesi, 11 farklı derecelendirme kuruluşunun verilerine göre sıralandı.

URAP, ARWU, CWUR, LEIDEN, NTU, QS, RUR, SCIMAGO, THE, USNEWS ve WEBOMETRICS, bağımsız ve tarafsız kriterlere göre yükseköğretim kurumlarının akademik performanslarını ölçümlüyor ve hazırladığı sıralamaları belirli aralıklarla kamuoyu ile paylaşıyor.

‘TİTİZLİKLE YERİNE GETİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

ASÜ’nün, dünya genelinde faaliyet gösteren saygın sıralama kuruluşlarından dördünün listesinde yer aldığını ve genç yaşına rağmen önemli bir başarı gösterdiğini kaydeden Rektör Şahin, “Üniversitemiz, akademik performans bakımından istikrarlı biçimde yükseliyor. Saygın kuruluşların sıralamalarında yer alıyor olmamız da bunun en somut göstergelerinden birisidir. Biz, akademik performansın daha da yükselmesi adına yapılması gereken tüm çalışmaları titizlikle yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Böylesi kıymetli bir başarının elde edilmesine katkı sağlayan herkese teşekkür eden Rektör Şahin, açıklamasını şöyle tamamladı: “Başarı bir ekip işidir. Katkı ve emek veren tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.” (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası