ASÜ dünya sıralaması listesinde yer aldı

ASÜ dünya sıralaması listesinde yer aldı

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, dünya ölçeğinde çalışmalar yapan ve yükseköğretim kurumlarını çeşitli kriterlere göre sıralayan kuruluşların listelerine girme başarısı gösteren Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ), akademik performansını her yıl arttırdığını söyledi.
URAP, 203 Türk üniversitesinin dünyadaki yerine dair çalışma yapan 11 sıralama kuruluşunun değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. Hazırlanan rapor “2020 Yılında Üniversitelerimizin 11 Dünya Genel Sıralamasındaki Durumu” başlılığıyla yayımladı. URAP, US News&World, THE, QS, LEIDEN, NTU, RUR, ARWU, CWUR, SCIMAGO, Webometrics gibi dünyanın en saygın sıralama kuruluşlarının verilerinin değerlendirildiği çalışmada ASÜ, dört listede yer aldı. 203 Türk üniversitesi arasında 58’inci olan ASÜ, devlet üniversiteleri arasında ise 47’nci basamakta bulunuyor. ASÜ’nün akademik performansının her geçen yıl biraz daha arttığını ve başarı grafiğinin yükseldiğini söyleyen Rektör Şahin, “Farklı kuruluşlar farklı kriterlere göre üniversitelerin akademik performanslarını sıralıyor. ASÜ, ilgili çalışmada dört listeye girme başarısı gösterdi. Akademik performansı daha da geliştirmek adına çalışmaya devam edeceğiz” dedi.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı