ASÜ kütüphanesi, öğrencilerin hizmetinde

ASÜ kütüphanesi, öğrencilerin hizmetinde

Salgın koşulları münasebetiyle ASÜ öğrencileri kampüs dışında olduğu için fiziki olarak Kütüphaneyi kullanamıyor ancak, gerekli bilgisayar ayarlarını yapmaları durumunda Dijital Kütüphaneye erişebiliyor ve uzaktan bağlantıyla koleksiyondan faydalanabiliyor. 12 bin metrekare gibi geniş bir fiziki alana sahip olan ASÜ Kütüphanesindeki yerli ve yabancı basılı eser sayısı yaklaşık 95 bin. 
Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehrin en büyük kütüphanesi olan ASÜ Kütüphanesindeki geniş koleksiyonun, araştırma yapmak isteyenlerin hizmetinde olduğunu söyledi.
Rektör Şahin, yaşanılan süreç nedeniyle kendi üniversitelerine gidemeyen Aksaray’daki öğrencilerin, arzu etmeleri halinde ASÜ Kütüphanesini fiziki olarak kullanabileceklerini belirtti. Maske, mesafe ve hijyen başta olmak üzere, belirlenen diğer kurallar çerçevesinde ASÜ Kütüphanesini kullanmanın mümkün olduğuna dikkat çeken Rektör Şahin, “Nasıl ki Üniversitemiz öğrencileri Salgın nedeniyle kampüse gelemiyor, Aksaray’da yaşayan ve farklı üniversitelerde eğitim-öğretim gören öğrenciler de kendi üniversitelerine gidemiyor. Bu öğrenciler isterlerse kütüphanemizi fiziki olarak kullanabilirler. Eğitim-öğretim hususunda paylaşıma uygun imkânlarımız, üniversite düzeyindeki tüm öğrencilerimizin hizmetindedir. Belirlenen kurallar çerçevesinde Aksaray’da yaşayan öğrenci arkadaşlarımızın araştırmalarına katkı sunmak bizleri mutlu eder” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı