ASÜ öğrenci konseyi seçimleri tamamlandı

ASÜ öğrenci konseyi  seçimleri tamamlandı

Pandemi koşulları nedeniyle bu yıl dijital ortamda gerçekleştirilen Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Öğrenci Konseyi Seçimleri tamamlandı. Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencisi Abussamed Tanrıkulu, ASÜ Öğrenci Konseyi Başkanı oldu.
16 Kasım’da başlayan seçim sürecinin bütünü dijital ortamda gerçekleşti. Öğrenciler önce bölüm ve program bazında temsilcileri seçti. Daha sonra ise seçilen öğrenciler, fakülte ve meslek yüksekokulu temsilcilerini belirledi. Seçim takviminin tamamlanmasının ardından Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencisi Abussamed Tanrıkulu, ASÜ Öğrenci Konseyi Başkanı oldu. Konsey Yönetimi şu isimlerden oluşuyor: İbrahim Gülsever, Mehmet Yalçın, Büşra İnci, Cevher Yavuz, Hakan Mutlu, Yağmur Kuzucu, Mısra Yıldırım, Ulaş Çiçek, Fatmanur Boz, Enes Darılmaz, Mustafa Eren Döşeyici, Edanur Baysal, Hatice Kayardı, Ülkü Çekiç ve İsmail Mutlu. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, yeni konsey yönetimini tebrik etti ve çalışmalarında başarılar diledi. Bu yıl fakülte temsilciliği görevinde bulunanların yarısının kız öğrencilerden oluştuğuna dikkat çeken Şahin, “Biz, kampüsteki her işe kadın elinin değmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle birim yöneticisi kadınların oranını her geçen yıl biraz daha arttırmanın gayretindeyiz. Hâlihazırda Üniversite yönetiminin yaklaşık yüzde 40’ını kadınlar temsil ediyor. Öğrenci Konseyinde de benzeri bir tablonun ortaya çıkması son derece sevindirici” dedi.
Abussamed Tanrıkulu Başkanlığındaki ASÜ Öğrenci Konseyi, iki yıl boyunca sorumluluk alanları dâhilinde görev yapacak. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı