ASÜ öğrencisi olmak için yarış başladı

ASÜ öğrencisi olmak için yarış başladı

Bu yıl 135 öğrenci alacak olan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Spor Bilimleri Fakültesi’nin Özel Yetenek Sınavlarına rekor düzeyde başvuru yapıldı. 3 bin 37 adayın başvuruda bulunduğu sınavlar başladı.
“Antrenörlük Eğitimi,” “Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi” ve “Spor Yöneticiliği” bölümlerinden birinde öğrenci olabilmek için başvuruda bulunan adaylar, pandemi münasebetiyle bu yıl salonda değil, ASÜ Atletizm Stadyumu’nda hazırlanan test bataryasında sınava katılıyor. Gerekli belge işlemlerini tamamlayan öğrenciler maske ve sosyal mesafe kurallarına üst düzeyde riayet edilerek, belirli gruplar halinde sınav alanına alınıyor. Adaylar toplam 42 metre uzunluğundaki ve beş aşamadan oluşan parkuru en hızlı sürede tamamlamaya çalışıyor. Parkura çıkan aday öğrenciler önce her biri 48 santimetre çapında olan sekiz adet koordinasyon çemberinden geçiyor. Sonrasında ise sırasıyla 16 santimetre yüksekliğindeki ve beş metre uzunluğundaki denge tahtasından, çapraz yerleştirilen altı adet slalom çubuklarının arasından, 120 ve 50 santimetre yüksekliğindeki engellerin altından ve üstünden geçerek, 20 metrelik sprintle parkuru tamamlıyor. Sensor çubuklarının arasından geçtiği anda süresi başlayan adayın performansı, sprintin ardından bitiş çubuklarının arasından geçtiğinde tamamlanıyor ve ekrana yansıtılarak görevliler tarafından kaydediliyor. Sınavda her adayın iki hakkı bulunuyor. Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Ünlü, sınavların 28 Ağustos akşamında sona ereceğini söyledi.
Bu yıl ASÜ Spor Bilimleri Fakültesi’ndeki üç bölüme 60 erkek, 40 kadın, 14 engelli ve 21 milli sporcu olmak üzere toplam 135 öğrenci alınacak. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı