ASÜ sosyal medya etkileşiminde yükseliyor

ASÜ sosyal medya etkileşiminde yükseliyor

Uzaktan öğretim, online dersler, elektronik iletişim ve dijital erişim alanlarında dikkat çekici bir performans gösteren Aksaray Üniversitesi (ASÜ), sosyal medya platformlarındaki yükselişini de sürdürüyor.
OCAK VE ŞUBAT AYLARINDA BİRİNCİ SIRADA
Bağımsız olarak üniversitelerin sosyal medya etkileşimlerini ölçümleyen Boomsocial şirketi, topladığı verileri her ay düzenli olarak yayınlıyor. Şirketin Ocak, Şubat ve Mart aylarına dair yaptığı ölçümlerden derlenen bilgilere göre, ASÜ’nün sosyal medya platformlarındaki ve özellikle de Twitter’daki yükselişi dikkat çekiyor. Son üç aylık veriler incelendiğinde ASÜ, Facebook etkileşiminde, 2006 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında, Ocak ve Şubat aylarında birinci, Mart ayında ise ikinci sırada yer aldı. Devlet üniversiteleri genel sıralamasında Ocak ayında ikinci, Şubat ayında beşinci, Mart ayında altıncı sırada bulunan ASÜ, tüm üniversiteler genel sıralamasında ise Ocak ayında beşinci, Şubat ayında sekizinci ve Mart ayında ise 11’inci basamakta yer aldı. Twitter etkileşimlerinde ise ASÜ yükselen bir seyir izledi. Rapora göre ASÜ, Twitter’da, 2006 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında Ocak ayında üçüncü, Şubat ayında ikinci, Mart ayında da birinci sırada yer aldı. Devlet üniversiteleri genel sıralamasına bakıldığında Ocak ve Şubat aylarında 14’üncü olan ASÜ, Mart ayında ise 11’inci basamağa yükseldi. Tüm üniversiteler genel sıralamasında Ocak ayında 17’nci olan ASÜ, Şubat ayında bir basamak yükselerek 16’ncı, Mart ayında ise iki basamak daha yükselerek 14’üncü oldu. Instagram etkileşimlerindeki durum ise şöyle: 2006 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında Ocak ve Şubat aylarında üçüncü, Mart ayında dördüncü. Devlet üniversiteleri genel sıralamasında Ocak ayında 23’üncü, Şubat ayında 22’nci, Mart ayında 24’üncü. Tüm üniversiteler genel sıralamasında Ocak ve Şubat aylarında 50’nci, Mart ayında ise 55’inci.
Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ’nün sosyal medya platformlarında etkileşim ve marka değeri bağlamında yükselişinin süreceğini belirtti. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı