ASÜ spor kütüphanesi üniversiteler arasında ilk ve tek

ASÜ spor kütüphanesi üniversiteler arasında ilk ve tek

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ve Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı iş birliğiyle yapılan ve kısa süre önce faaliyete geçen Spor Kütüphanesi, üniversiteler içinde ilk ve tek olmaz özelliğini taşıyor.

Kütüphane koleksiyonunda yaklaşık bin adet kitap bulunuyor. Spor pedagojisi, spor tarihi, psiko-motor becerilerin gelişimi, antrenman bilgileri, egzersiz fizyolojisi, branşlar ve organizasyonlar gibi alanlarda yerli ve yabancı kitapların yer aldığı kütüphane, fiziki tasarımıyla da dikkat çekiyor. ASÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin katkılarıyla tasarlanan kütüphane, spora dair kaynakların tek bir noktada toplanması açısından önemli bir noktada yer alıyor. ASÜ’nün spor ve sağlık alanında ihtisaslaştığını ve bu kütüphanenin de ihtisaslaşma çalışmaları kapsamında şehre kazandırıldığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Gerek tasarımı gerek içeriği gerekse hizmet ettiği alan itibariyle Spor Kütüphanesini önemli buluyoruz. Yerli ve yabancı eserlerden oluşan koleksiyonumuzu giderek güçlendirmeye dair çalışmalarımız devam ediyor. Kütüphanenin kurulmasında emeği geçen herkese ve iş birliği münasebetiyle KOP yöneticilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

ASÜ Spor Kütüphanesi, gençler başta olmak üzere toplumun genelinin spora özendirilmesi, spor okuryazarlığının arttırılması ve eğitim çalışmalarının desteklenmesi gibi amaçlara hizmet ediyor. (Haber Bülteni)


Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası