“ASÜ up great” takımı TEKNOFEST’e katıldı

“ASÜ up great” takımı TEKNOFEST’e katıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve T3 Vakfı tarafından desteklenen, Gaziantep Alleben Göletinde düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde SAD havacılık desteğinde hazırlanan ASÜ UP GREAT takımımız Aksaray Üniversitesi’ni temsilen finallerde yarıştı.
Uluslararası İnsansız Hava Araçları yarışması, döner kanat ve sabit kanat olmak üzere iki kategoride yapıldı. Sabit Kanat Kategorisinde yarışan ASÜ UP GREAT takımı,  Aksaray da bulunan SAD Havacılık bünyesinde yoğun bir hazırlık süreci geçirdi. Toplamda on kişiden oluşan takım üyeleri, Akademik Danışman, Prof.Dr. Ünal Akdağ, Akademik sorumlu Prof.Dr. M.Aydın Kömür, Öğr. Gör. Hakan Palancıoğlu, Mühendislik Fakültesi öğrencileri Serkan Iğdır, Abdülbaki Tanrıkulu, Nedim Erdoğan, Günışığı Güneş, Osman Görgülü, Umut Emre Es, Kamilya Zagrudinova ve Furkan Özsüllüden oluştu. Bu yıl pandemi nedeniyle, alana sadece beş öğrenci ve bir akademik danışmanın katıldığı yarışmada, büyük bir çaba sarf etti, ancak dereceye giremedi. İkinci aşamada 324 dört takım arasından ilk 55’e girerek finallere katılma başarısı kazanan ASÜ takımı “ Bu yarışmanın kaybedeni yok, katılan tüm takımlar kazanmıştır, düsturuyla, eksikliklerini tespit etmiştir. ASÜ UP GREAT takımımız bu yıl ilk defa katılmış olmanın verdiği heyecan, edindiği tecrübelerden yola çıkarak önümüzdeki yıl daha çok takımla ve daha gelişmiş araçlarla katılmayı arzu ediyor. Bu yıl TEKNOFEST’te yarışarak önemli bir deneyim elde ettiklerini ifade eden Prof.Dr. Ünal Akdağ, öğrencilerimize güveniyoruz, çok daha iyisini yaparak önümüzdeki yıllarda iyi dereceler alacağımıza inanıyorum dedi. Pandemi süreci nedeniyle yarışma alanına gelemeyen tüm takım arkadaşlarımızı gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin ihtiyacı olan her türlü konuda desteklerini esirgemeyen sponsorumuz SAD Havacılık firmasına da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Önümüzdeki yıl beş farklı kategoride kuracağımız takımlarla Üniversitemizi temsil edecek, yarışmalarda mücadele edeceğiz. Sonuç ne olursa olsun bu gibi platformlarda öğrencilerimizi görmek onların bu çabalarına ortak olmak bizleri mutlu edecektir” dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı