ASÜ yönetimi,uzaktan eğitimi değerlendirdi

ASÜ yönetimi,uzaktan eğitimi değerlendirdi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan öğretim modeliyle, sorunsuz bir şekilde devam ettiğini söyledi.
Rektör Şahin ve ASÜ Üst Yönetimi, Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) yöneticileriyle bir araya geldi. Güz dönemindeki mevcut durumun istişare edildiği toplantıda, merkez eliyle yürütülen çalışmaların istatistikî değerlendirmesi yapıldı. Dersler, dokümanlar, katılım, sınavlar gibi detaylara dair bilgiler veren UZEM Yönetimi, öğrencilerin çevrimiçi derslere çok büyük oranda katılım sağladığını ve süreç içerisinde ortaya çıkan sorunların da anlık müdahalelerle çözümlendiğini belirtti. ASÜ’nün, uzaktan öğretime en hızlı adapte olan üniversitelerden birisi olduğunu ve neredeyse aksamadan sürecin ilerlediğini kaydeden Şahin, “Burada en önemli pay kuşkusuz UZEM Yönetiminin başarılı çalışmalarıdır. Kendilerine bir kere daha çok teşekkür ediyoruz” dedi. Bahar dönemine dair planlamalar hakkında da bilgiler veren Rektör Şahin, “Sürecin nasıl ilerleyeceğini pandemi koşulları belirleyecek. Bahar döneminde eğitim-öğretimin yüz yüze mi yoksa uzaktan mı olacağına ilişkin soruların cevabı, süreç içerisinde devletimizin alacağı kararlarla netleşecek. Ancak biz, tüm ihtimalleri dikkate alarak planlamalarımızı yapıyoruz. Eğitim faaliyetlerinin aksamaması adına yapılması gereken ne varsa titizlikle yerine getiriyoruz” dedi.
Toplantının son bölümünde, bahar dönemine dair alınacak olası kararlara ilişkin hazırlık çalışmaları üzerinde duruldu ve tüm senaryolara dair planlamalar değerlendirildi.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı