ASÜBTAM, yetki belgeleriyle daha da büyüyor

ASÜBTAM, yetki  belgeleriyle  daha da büyüyor

Şehrin ve bölgenin kalkınmasına önemli katkılar sağlayan Aksaray Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASÜBTAM), su ve atık su analizlerine dair aldığı belgelerle yetkinliğini kanıtladı.
 


Şehrin ve bölgenin kalkınmasına önemli katkılar sağlayan Aksaray Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASÜBTAM), su ve atık su analizlerine dair aldığı belgelerle yetkinliğini kanıtladı.
 
ASÜBTAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Tekin Karacaer, özellikle sanayinin su ve atık su ölçümlerinin en uygun şekilde gerçekleştirildiğini, TÜRKAK tarafından verilen “Akreditasyon Belgesi” ile ASÜBTAM’ın, bölgenin önemli laboratuarlarından birisi haline geldiğini belirtti. Son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan “Su ve Atık Su Analizleri” için yetki belgesini de aldıklarını kaydeden Neslihan Tekin Karacaer, “Alınan belgelerle birlikte laboratuarımız hem bulunduğu lokasyonda, hem de ülkemizde yetkin bir laboratuvar haline gelmiştir. Kurulduğu günden bugüne akademik çalışmalara analiz desteği veren merkezimiz, aldığı bu yetkinlik belgeleri ile bölge halkına ve sanayiciye destek olmakta, çözüm önerileri sunmaktadır. 27 araştırma laboratuvarını bünyesinde bulunduran merkez, barındırdığı yaklaşık 300 cihazla, üniversite laboratuvarları arasında önemli bir konuma gelmiştir” dedi. Analiz hizmetlerine ve farklı kurumlarla protokol çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini bildiren Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Tekin Karacaer, kamu kaynaklarını en doğru şekilde değerlendirerek, topluma hizmet etmeyi sürdüreceklerini vurguladı.
 
ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, alınan akredite ve yetki belgeleriyle ASÜBTAM’ın giderek büyüdüğünü belirterek, çalışmalara katkı sunan herkese teşekkür etti. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon